Víte, že v roce 1843 začala výstavba železniční tratě přes Rudoltice a v roce 1845 byl zahájen její provoz? Jako nádraží sloužil strážní domek a v roce 1854 byl přestavěn na vlakové nádraží.

Novinky na stránkách
12.09.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 5/2018

11.09.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 6.9.2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Závody mladých hasičů

V sobotu 15 dubna 2017 uspořádal Sbor dobrovolných hasičů Rudoltice druhý ročník závodu požárnické všestrannosti mladých hasičů.

Naše pozvání přijaly a svá soutěžní družstva přivezly sbory z Lanškrouna, Dolního Třešňovce, Mistrovic a České Rybné. Spolu s dětmi z Rudoltic změřilo na zhruba dvoukilometrové trati své síly dvanáct pětičlenných hlídek. Polovina dětí si závod zaběhla v kategorii mladších žáků a druhá polovina v kategorii starších žáků.

Na závodní trati, která byla vytyčena v okolí rybníka a v přilehlých lesích, rozhodčí prověřili znalosti a dovedností dětí na šesti kontrolních stanovištích. Na stanovištích děti střílely ze vzduchovek, prováděly první pomoc, překonávaly překážku na laně, uvazovaly uzle, prověřovaly své znalosti z topografie a také z požární ochrany. Mladí hasiči z Rudoltic se umístili na 3. místě v kategorii mladších žáků a na 4. místě v kategorii starších žáků.

Závod proběhl za podpory obce Rudoltice, která poskytla pro závodníky zázemí na obecním úřadě a přispěla na ceny pro soutěžní družstva. Za SDH Rudoltice – děkujeme všem, kdo nám pomohli, buď finančně, či vlastním přičiněním, pomocí na stanovištích, výrobou dortů a v neposlední řadě vařením a obsluhou stánku s občerstvením pro děti a sbor rozhodčích.

SDH Rudoltice

 

Fotografie pořidili: Miluše Žáčková, Vladimír Provazník

Fotografie jsou uloženy na adrese:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.04.15._Rudoltice_hasici/