Víte, že významný bod Zámecký vrch leží v nadmořské výšce 435 m n. m.?

Novinky na stránkách
08.10.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 4.10.2018

27.09.2018 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Rudoltice konaného dne 24.9.2018

24.09.2018 - Projekty v obci

Výkresová dokumentace - chodník a splašková kanalizace podél komunikace III/31513

12.09.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 5/2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Velikonoční výstava 2018 - 3. ročník

Ve dnech 23. až 25. března 2018 se konala na sále Místního kulturního domu v Rudolticích již třetí Velikonoční výstava, na které se sešlo opět velké množství exponátů s velikonoční tématikou od místních i několika přespolních lidí.

V pátek výstavu navštívily děti z mateřské a základní rudoltické školy. Nejvíce všechny děti přitahovala voliéra s živými králíky, přestože mnoho dětí doma králíky má. Během prohlídky děti hledaly hlavně své výrobky, které si vyrobily ve škole se svými paní učitelkami a také ve výtvarných kroužcích.

Sobota a neděle patřila široké veřejnosti. Obdiv vzbuzovala překrásně malovaná vajíčka místními umělkyněmi, spousta velikonočních dekorací, slaměných i mechových králíků všech velikostí a také mnoho keramických předmětů vytvořených našimi šikovnými keramičkami.

Pozvání na výstavu přijalo několik prodejců, nabízeli své rukodělné výrobky, mezi kterými byly šperky, svíčky, ručně šité drobné textilní výrobky a k těm nejžádanějším patřily již tradičně moučníky rudoltických cukrářek Lucky a Evy. Paní Šerkopová předváděla drátkované umění a zapojila do práce také děti.

V koutku hned vedle živých králíků měly děti nachystané dílničky, mohly si vyrobit velikonoční dekorace z papíru nebo si vymalovat drobné keramické ozdoby.

Příjemné jarní počasí vylákalo na procházku spojenou s návštěvou výstavy mnoho místních i přespolních obyvatel. Snad všichni nasáli na výstavě příjemnou velikonoční atmosféru, mnozí si pohodu zpestřili posezením u kávy se zákuskem a odcházeli domů spokojeni, což bylo smyslem celé výstavy.

Jolana Kobzová,
místostarostka

 

Fotografie pořídili: Zdeňka Lédlová, Vladimír Provazník

Fotografie jsou uložené na adrese:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/18.03.24_Velikonocni_vystava/