Víte, že k 31.12.2015 byl počet obyvatel naší obce 1833 ?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Velikonoční výstava 2017 - 2. ročník

Ve dnech 6. – 9. dubna 2017 se konal v naší obci na sále místního kulturního domu již 2. ročník velikonoční výstavy. Stoly se prohýbaly pod záplavou výrobků, které zapůjčili místní lidé, ženy a děti z rudoltického keramického kroužku, ale také výtvarnice z okolních obcí. Okna byla plná výrobků dětí z naší mateřské a základní školy, jedno okno zaplnily svými výrobky děti ze Speciální základní, mateřské a praktické školy z Ústí nad Orlicí.

Ve čtvrtek 6. dubna se přijely podívat na výstavu právě děti ze speciální školy z Ústí nad Orlicí, se zaujetím si prohlédly všechny výrobky, paní Havelková pro ně nachystala občerstvení, v dílničkách si mohly vymalovat ozdoby z keramiky či papírovou omalovánku a poté se zašly podívat i do naší základní školy.

V pátek 7. dubna se celé dopoledne střídaly v návštěvách děti z naší mateřské a základní školy. Na jevišti v naaranžované staré chalupě byly seznámeni s tradicemi velikonoc. Nejvíce si však děti prohlížely výrobky ze školy, hledaly ty svoje, aby se jimi mohly pochlubit o víkendu svým rodičům.

O víkendu byl pro děti nachystán koutek s dílničkami plných omalovánek a keramických ozdob, dětem obětavě pomáhaly a také sladkosti rozdávaly paní Alena Zahálková, paní Jana Řeháčková a paní Blanka Tejklová. Vedle dětí dupali králíci, které zapůjčil již tradičně pan Miloslav Šrámek. Pomlázky učili děti i dospěláky plést pan Ladislav Zvára a pan Jiří Kobza. Letos byla vyhlášena poprvé soutěž o pět nejlepších, nejpracnějších či nejzajímavějších výrobků. Do soutěže byly zařazeny jen výrobky dospěláků, nebylo úmyslem soutěže vyzdvihovat jen některé děti nad ostatními, protože všechny děti si daly se svými výrobky velkou práci a odměnu by si zasloužily určitě všechny děti. Lidé i děti se do soutěže zapojili velmi aktivně, soutěž je přiměla projít si výstavu i několikrát a odpovědně se rozhodnout komu dát svůj hlas. Rozhodování to bylo opravdu těžké, umístění bylo následující:

1.       Místo paní Monika Třísková – velký keramický domeček pro skřítky

2.       Místo paní Monika Třísková – velký keramický pes

                     paní Krasava Šerkopová – obří drátkované vejce

3.       Místo paní Marie Bednářová – jemně zdobené velikonoční perníčky

4.       Místo paní Dagmar Brýdlová – dvě velké postavy koledníků ušité z textilu

5.       Místo paní Lenka Kuběnková – postava pantáty a panímámy vyrobených ze sena

     paní Hana Hikadeová – velký velikonoční věnec visící na dveřích

Všem patří velká gratulace a malou odměnou byl všem výhercům pamětní list a perníková vajíčka zdobená bílkovou polevou od paní Růženy Neprašové.

Kromě prohlídky exponátů a soutěžení si lidé mohli zakoupit drobné ručně vyráběné předměty, nebo si již tradičně pochutnat za zákusku spolu s kávou od místních cukrářek. V restauraci u Havelků se podávaly kromě nápojů řízky všeho druhu.

Obec děkuji všem vystavovatelům za zapůjčení krásných výrobků, prodejcům za jejich chuť prodávat své ručně vyrobené kousky z nejrůznějších materiálů, organizátorům za jejich obětavou pomoc během celého víkendu a Havelkom za nachystané řízkové hody.

 

Fotografie pořídili: Zdeňka Lédlová, Vladimír Provazník, Jolana Kobzová

 

Fotografie jsou uložené na adrese:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.04.08_Velikonocni_vystava/