Víte, že Rudoltice leží v nadmořské výšce 370 m n. m.?

Novinky na stránkách
10.10.2017 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 5.10.2017

27.09.2017 - Ceníky

Nový ceník služeb obce Rudoltice a společnosti Vision platný od 1.10.2017

13.09.2017 - 2017

Rudoltický zpravodaj č.5/2017 vč. přílohy, září

08.09.2017 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Rudoltice konaného dne 31.8.2017

12.05.2017 - Výbory a komise

Od 1.6.2017 konzultační hodiny předsedy Komise životního prostředí R. Kohouta v podatelně OÚ.

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Slavnostní otevření dětského hřiště Zámeček

V sobotu 6. září 2014 se konalo slavnostní otevření dětského hřiště na sídlišti Zámeček. Nové dětské hřiště leží v dolní části sídliště - mimo zástavbu rodinných i bytových domů. Kromě herních prvků pro širokou věkovou skupinu dětí bylo na tomto prostranství nově zbudováno i víceúčelové hřiště s asfaltovým povrchem na hru míčových her, jako je basketbal, nohejbal, ale i tenis nebo volejbal. Hřiště na sídlišti Zámeček tak nabízí nejen dětem, ale i dospělým poměrně širokou možnost volnočasových aktivit. 

Návštěvníkům této akce byl současně představen další projekt obce, a to zbudování dvou dalších ploch pro volnočasové aktivity v této lokalitě. Jedná se jednak o revitalizaci vedlejší stavební skládky, kde by v budoucnu mělo vyrůst menší fotbalové hřiště, cyklokrosová dráha, lezecká věž, venkovní posilovna, či stoly na ping-pong, ale měly by přibýt i další lanové prvky. Celá lokalita bude následně osázena novou zelení, která bude navazovat na stávající zámeckoku alej. Druhou plochou pro volnočasové aktivity je náměstí uprostřed bytové zástavby. Toto náměstí by mělo vzniknout mezi bytovými domy čp. 605 a 619, kde si budou moci občané odpočinout ve zbudovaném altánu, osvěžit se v mlhovišti nebo si zahrát pétanque na přilehlém hřišti. I tato lokalita bude osázena novou zelení, která bude občanům umožňovat odpočinek na lavičkách ve stínu stromů.

Stejně tak jako dětské hřiště u čp. 5, i zde více jak 20 dětí slavnostně v 15 hod. přestřihlo červenou pásku a hřiště tak oficiálně otevřelo. Na programu byl opět skvělý Ruda Papežík, který přihlížející děti a jejich rodiče bavil téměř hodinu svými zábavnými skeči. Pro děti i dospělé bylo na hřišti připraveno bohaté občerstvení. Počasí nám i přes chvilkovou zamračenou oblohu přálo, a tak si všichni mohli toto slavnostní odpoledne užít dosytosti. 

 

Fotografie pořídily: Míla Žáčková, Lenka Bártlová