Víte, že dnešní kostel a fara byly vystavěny v letech 1804 až 1808 za podpory Lichtensteinů a o rok později v roce 1809 fara vyhořela?

Novinky na stránkách
12.12.2017 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 6.12.2017

12.12.2017 - Advent 2017

10.12.2017 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Rudoltice konaného dne 30.11.2017

02.11.2017 - 2017

Rudoltický zpravodaj č.6/2017 vč. přílohy, listopad

27.09.2017 - Ceníky

Nový ceník služeb obce Rudoltice a společnosti Vision platný od 1.10.2017

10.12.2016 - Likvidace odpadu

Svozový plán odpadu pro rok 2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltický masopust 2013

V sobotu 9. února 2013 se v naší obci konal již 4. ročník Rudoltického masopustu. Protentokrát se nesl ve středověkém duchu. Každý, kdo jej navštívil, měl tak možnost shlédnout dvorské a lidové gotické tance, masopustní tance, ponořit se do atmosféry doby rytířských soubojů, ale také mohl potkal i ženicha s nevěstou doslova s hlavou v oblacích – tento pár nás totiž přišel navštívit na chůdách.

Počasí bylo téměř ideální - více sluníčka bychom sice všichni jistě uvítali, ale i přesto jsme mohli být spokojeni.

Jako každoročně masopust začínal návštěvou masopustní družiny na sídlišti Zámeček, kde nás již v době příjezdu (9.00 hodin) očekávali jeho obyvatelé. Letos s kapelou a masopustní družinou dorazila na sídliště i skupina šermířů, která přihlížejícím předvedla jedno ze svých šermířských vystoupení. Program celého masopustu byl oficiálně zahájen o půl hodiny později na místním fotbalovém hřišti. Starostka návštěvníky i účinkující přivítala uprostřed středověkého tržiště a její kolega - mládenec Tomášek Málek jako již v předešlých ročnících všem připomněl, co oficiální svátek hodování – období masopustu v minulosti vlastně obnášelo..

Program letošního ročníku byl skutečně bohatý. Středověké tržiště bylo doslova poseto nejrůznějšími dobovými stánky. Děti i jejich rodiče se mohli povozit na koních jak v sedle, tak i v kočáře za koňským spřežením. Průběžně se nám během dne představoval taneční soubor „Trn v oku“ se svými středověkými tanci, šermíři nám předvedli své umění v podobě rytířských soubojů a dechová kapela Letohradská 13 zahrála nejen návštěvníkům na místním hřišti, ale i do kroku masopustnímu průvodu, který se ve 13 hodin vydal společně s koňským spřežením na horní konec obce. Atmosféru středověkého masopustu, jehož program byl na hřišti ukončen v 16 hodin, doplňoval reprodukovanou historickou hudbou DJ Petr Svoboda.

Ve 20 hodin pokračoval program maškarním rejem pro dospělé na sále místního kulturního domu, který trval až do brzkých nedělních ranních hodin. Masek se večer sešlo bezmála 40, zhruba stejný počet přišel nemaskovaný. Kdo zavítal, mohl zde potkat snad celý domov důchodců, Mikymauze, čarodějnici, čertici, motýlka, ale také i zedníka, fotbalového fanouška, kovboje, vojáky, berušky a mnoho dalších.

Rudoltický masopust 2013 je za námi. Sluší se proto poděkovat každému, kdo se aktivně podílel na průběhu celodenního programu. Poděkování patří týmu Bachadej, SDH Rudoltice, Ponocnému a jeho pomocnici za přípravu občerstvení, TJ Sokol Rudoltice za umožnění přístupu do sportovního areálu. Díky patří i všem místním fotografům, kteří zachytili celodenní akci na svých fotografiích, ale samozřejmě i všem, kteří se zúčastnili ať již denního či večerního programu v masopustních maskách a podíleli se tak na jeho zdárném průběhu. Věřme, že se další – v pořadí již 5. ročník Rudoltického masopustu povede minimálně tak, jako ten letošní.

 


Videa:

1) Návštěva masopustní družiny na Zámečku - ZDE

2) Masopustní průvod I - ZDE

3) Masopustní průvod II - ZDE

(pořídil Richard Kohout)

 

Fotografie pořídili: Richard Kohout, Michaela Zvárová, Vladimír Provazník a Zdena Lédlová