Víte, že dnešní kostel a fara byly vystavěny v letech 1804 až 1808 za podpory Lichtensteinů a o rok později v roce 1809 fara vyhořela?

Novinky na stránkách
16.01.2019 - 2019

Rudoltický zpravodaj č. 1/2019 vč. přílohy

11.01.2019 - Ceníky

Cena vodného a stočného od 1.1.2019

21.12.2018 - Adventní čas 2018

Vánoční koncerty

21.12.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 20.12.2018

19.12.2018 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce dne 12.12.2018

13.12.2018 - Likvidace odpadu

Svozový plán odpadu pro rok 2019

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltický masopust 2012

V sobotu 18. února 2012 proběhl v obci již 3. ročník Rudoltického masopustu. Počasí nakonec přece jen opět přálo, ačkoliv to ještě při pátečních přípravách zdaleka tak nevypadalo. S ohledem na nečas, který nejen naši obec sužoval již několik předešlých týdnů, zejména pak poslední dny, byly podmínky pro venkovní aktivity po celý masopustní den doslova excelentní.

Letošní masopust byl uspořádán ve stylu pohádky Dařbuján a Pandrhola. Na místním hřišti, kde má již po tři roky masopust své zázemí, proto účastníci nemohli minout sochu svaté Barbory, sosnu obsypanou jitrnicemi a klobásami, malovanou postel s pruhovanými peřinami, havíře i usměvavou Dařbujánovou a Pandrholovou… Lék na zákeřnou chorobu zvanou Moribundus, který se zde opravdu hojně prodával, by vyléčil i na smrt nemocného. Kdo jej okusil, zdravím kypí jistě dodnes.

3. ročník masopustu měl již tradiční průběh. Starostova masopustní družina vyrazila po půl deváté ráno společně s kapelou na sídliště Zámeček potěšit místní obyvatele. Po jejich návratu, kolem desáté hodiny byl masopust oficiálně zahájen na fotbalovém hřišti a o půl jedné odpoledne vyrazil masopustní průvod obcí. Letos k nám byla z jižního pólu vyslána četná výprava tučňáků. Průvod se tedy v čele s tučňáčí rodinkou vydal protentokrát směrem na dolní konec obce a po návratu na fotbalové hřiště byl završen tučňáčím tancem, který přihlížející ocenili svým potleskem.

Od 19. hodiny pak začal na sále místního kulturního domu masopustní rej pro dospělé. Masek se večer sešlo opravdu hodně, z celkového počtu kolem sta účastníků jich byla více než polovina, a DJ Petr Svoboda svou hudbou roztančil snad opravdu každého. Na parketu se objevili například římští senátoři, barové tanečnice, Superman s Marilyn Monroe, pavoučí žena, Mánička, karkulka s vlkem či Pipi dlouhá punčocha s řezníkem. Zatančit si přišlo i poměrně velké množství duchovních a lékařů. Lákadlu tance neodolali ani Pat a Mat, smrtka, vězeňkyně, členka skupiny ABBA, cikánka, úžasná čtveřice vodnic, ale ani upír se svou nevěstou. Věkové rozpětí masek nemohlo být širší. Zařádilo si batole ale i duchem mladí senioři. Jedna fyzicky zdatná důchodkyně se s Červenou karkulkou dokonce utkala v židličkované o vítězné první místo. Ovšem, nic naplat, mládí nakonec přeci jenom zvítězilo. Nejlepší maskou byl o půl noci vyhlášen a následně oceněn povedený lyžař. Místním paparazzi se jej však, bohužel, nepodařilo zachytit na žádné z fotografií. Jak všem ale ještě stačil sdělit, v následující den se chystal na výstup na Suchý vrch. Doufejme proto, že se svým vybavením za nedělního počasí vše ve zdraví zvládl a že jsme jej neviděli naposledy.

Závěrem je třeba poděkovat všem, kteří se na organizaci této akce podíleli, ale samozřejmě i těm, kteří se jí aktivně zúčastnili. V letošním roce se organizátoři mnohem více zaměřili na širokou škálu občerstvení, kterého bylo tentokrát opravdu dostatek. Rok od roku je také možné sledovat větší zájem o tyto slavnosti zejména u mladší generace. Letos byl očividný na večerním masopustním reji, v příštím roce bychom jej uvítali i u masopustního průvodu. Obdobně bychom se v následujícím, tedy 4. ročníku chtěli pokusit program uzpůsobit tak, aby do celého masopustního dění byli více vtaženi obyvatelé sídliště Zámeček. Doufejme, že se nám to nejen díky nově vystavěné cyklostezce podaří.


Na Vás všechny se již nyní těší celý organizační tým Rudoltického masopustu 2013.
 

Fotografie z masopustu pořídili: Vladimír Provazník, Richard Kohout, Zdenek Tribula, Petr Rejnuš a Zdenek Haniš ml.