Víte, že prapor a současný znak byl obci přidělen v roce 2004?

Novinky na stránkách
12.12.2017 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 6.12.2017

12.12.2017 - Advent 2017

10.12.2017 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Rudoltice konaného dne 30.11.2017

02.11.2017 - 2017

Rudoltický zpravodaj č.6/2017 vč. přílohy, listopad

27.09.2017 - Ceníky

Nový ceník služeb obce Rudoltice a společnosti Vision platný od 1.10.2017

10.12.2016 - Likvidace odpadu

Svozový plán odpadu pro rok 2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltický masopust

V sobotu 22. února 2014 se konal již 5. ročník Rudoltického masopustu. Tématem, které tuto již tradiční slavnost v letošním roce provázelo, byly světové národy. Jednak to byl název soutěže, kterou vyhlásila ředitelka místní školy na podporu získání grandu s názvem "Žijeme tradicemi", ale během celého masopustu jsme také měli příležitost zhlédnout rozmanité cikánské tance, cikánskou bitku v podání uměleckého souboru TRN V OKU a poslechnout si řadu typických cikáských písní v podání kapely TRIO ROMANO.

Již tradičně vyrazila před oficiálním zahájením masopustu masopustní družina v doprovodu dechové kapely "Letohradská 13" na sídliště Zámeček, aby místní obyvatele srdečně pozvala na masopust. Součástí této návštěvy bylo i divadelní představení "cikánská bitka".

Masopust byl oficiálně zahájen v 10.30 hod. na místním fotbalovém hřišti. Tentokrát byl program uzpůsoben potřebám naší školy. Po prvních cikánských tancích a oficiálním přivítání na masopustní veselici bylo zahájeno vyhodnocení školní soutěže, během níž se nám představilo všech 5 školních tříd. Děti z každé třídy si v uplynulých týdnech vybraly národ, který je nejvíce zaujal, a následně jej všem masopustním návštěvníkům představily. Měli jsme tak možnost vidět Mexičany, Beduíny, Indiány, Číňany a Afričany. Děti byly úžasně šikovné. Za pomoci učitelek ale i svých rodičů si vyrobily typické národní oblečení, ve kterém se nám všem v masopustní den představily, a řekly pár slov o způsobu života daného národa. Následně měli všichni přihlížející možnost ohodnotit jejich výkon. Vítězem se nakonec "o fous" stali Číňané před Afričany. Pro vítěze byl připraven nádherný marcipánový dort, který dětem do soutěže věnovala paní Marta Sodomková.

O půl dvanácté odstartoval masopustní průvod, který se letos vydal na dolní konec obce. Průvod byl skutečně dlouhý a bujarý. Kromě masopustních masek jej již tradičně doprovázelo koňské spřežení i dechová kapela. Po jeho návratu na hřiště  pokračoval program dalšími cikánskými tancemi, představením cikánské bitky i nádhernými písněmi cikánské kapely. Návštěvníci si měli rovněž možnost zakoupit občerstvení, které pro ně připravila místní sdružení - TJ Sokol Rudoltice i SDH Rudoltice. V nabídce byl teplý ovar a zabíjačková polévka, pečená kuřata, masová směs moribundus, ale také například i škvarková pomazánka. Stánky nabízely sladkosti, medovinu, ale i mnoho rukodělných výrobků. Oblíbeným stánkem byl stánek se zabíjačkovým zbožím.

Počasí našemu letošnímu masopustu skutečně přálo. Bylo pod mrakem, občas vysvitlo sluníčko a teplota kolem 8 stupňů byla pro masopustní veselici přímo ideální.

Od 8. hodiny večer se na sále místního kulturního domu konal maškarní rej pro dospělé. Zúčastnil se ho rovněž poměrně velký počet masek, a tak masopustní zábava pokračovala za hudebního doprovodu DJ Petra Svobody až do brzkých nedělních ranních hodin.

Letošní masopust se skutečně vydařil. Ráda bych proto poděkovala každému, kdo se na něm organizačně podílel. Poděkování patří i místní škole, jejím dětem a rodičům, kteří svou hojnou účastí vytvořili opravdu pěknou atmosféru pro nás pro všechny. Věřím, že se Rudoltický masopust 2014 všem líbil a že svou účastí podpoří i jeho další - 6. ročník v roce 2015.

Lenka Bártlová, starostka


 

Fotografie pořídili:
Hostimil Tomášek, Zdeňka Lédlová, Vladimír Provazník, Jiří Kohout, Michaela Zvárová, Natálie a Lenka Bártlová