Víte, že v roce 2015 se do obce přistěhovalo 82 občanů a odstěhovalo 59 občanů?

Novinky na stránkách
08.10.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 4.10.2018

27.09.2018 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Rudoltice konaného dne 24.9.2018

24.09.2018 - Projekty v obci

Výkresová dokumentace - chodník a splašková kanalizace podél komunikace III/31513

12.09.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 5/2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltická pouť 2018

Letošní Rudoltická pouť se konala ve dnech 8. až 10. června. Pouť zahájila v pátek v podvečer svým koncertem slovenská skupina NO NAME. Její frontman Igor Timko utvrdil všechny, že je nejen výborným zpěvákem, ale také bavičem a moderátorem, který dokáže dostat publikum do varu a navodit skvělou atmosféru během celého koncertu. Večer vystřídal skupinu NO NAME v naší obci již dobře známý DJ Lukáš Mercel, následovala taneční After party diskotéka.

V sobotu dopoledne se na návsi naplno rozjely kolotoče a houpačky, prodejci rozložili své stánky, v nabídce měli občerstvení, sladkosti, šperky, oblečení, dárkové předměty, ale i květiny.

Od 13.00 hodin byl na fotbalovém hřišti TJ Sokol zahájen hlavní zábavný program věnovaný zejména dětem k jejich svátku Mezinárodnímu dni dětí. Na ploše fotbalového hřiště bylo pro děti nachystáno 10 soutěžních stanovišť, zde si mohly vyzkoušet své dovednosti. Odměnou se jim staly drobné dárky a odpoledne slosování o 10 hodnotných cen. Hlavní cenou se stalo již tradičně velké pouťové perníkové srdce věnované p. Dubským. 
Na podiu, které obec každoročně získává od společnosti Forez Ostrov jako sponzorský dar, se střídaly jednotlivé skupiny se svými programy.
Zábavný program zahájily dívčí taneční skupiny TS JUICY z Lanškrouna. V různých choreografiích se postupně vystřídala děvčata všech věkových kategorií, od nejmenších 5 letých až po velké 16 leté slečny.
Následovalo adrenalinové vystoupení mistra ČR na skákacích botách. Boty si mohli vypůjčit i diváci během celého odpoledne na travnaté ploše hřiště. Někomu se skákaní dařilo, někteří měli problém na vysokých botách udržet rovnováhu.
Téměř hodinu probíhaly taneční hrátky s populárním tanečníkem Honzou Onderem, jemuž se znamenitě podařilo aktivně zapojit všechny děti do tanečních kreací. Dětem se stala odměnou autogramiáda a focení se samotným tanečníkem známým i z televizní obrazovky.
V podvečer vystoupil originální soubor mužoretů z Hořic pod názvem ARTrosa. Pánové předvedli netradiční taneční variace a sklidili za ně velký potlesk.
V 18.30 hodin vystoupil svitavský ukulele band SUE s moderními songy v netradičním a vtipném provedení.

O večerní taneční zábavu se postarala populární rocková skupina KREYN. Poslední tečkou sobotního programu byla světelná show, která spojovala akční choreografii s muzikou a technologiemi dnešní doby. Výsledkem byly barevné světelné obrazce a ornamenty včetně znaku naší obce.

Nedělní program vyplnily dva fotbalové zápasy, ve 13.00 hodin se utkal TJ Sokol Rudoltice A s týmem TJ Spartak Brandýs nad Orlicí a v 16.00 hodin TJ Sokol Rudoltice B s týmem Fotbal Žichlínek B.

O občerstvení se po celé tři dny konání pouti vzorně postarali fotbalisti a hasiči, za jejich náročnou a obětavou práci jim patří velký dík. Kvalita jídla a pití i při tak velké návštěvnosti byla vysoká, zákazníci nešetřili chválou. Poděkování patří také Růženě Tesařové a Martinu Konečnému z agentury Time4Fun, bez jejichž pomoci by program neměl tak vysokou úroveň. Zejména zajištění požadavků skupiny No Name bylo na naše místní pověry poměrně náročné.

Obec děkuje všem dobrovolníkům, kteří se podíleli na přípravách pouti nebo se zapojili přímo do zábavného programu. Snad sobotní dešťová přeháňka a nedělní bouřka neubraly na kvalitě programu a všichni návštěvníci pouti odcházeli domů spokojeni.

Jolana Kobzová,
místostarostka

 

Fotografie pořídil Vladimír Provazník, uložené jsou na adresách:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/18.06.08_Rudolticka_pout_koncert_NoName/

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/18.06.09_Rudolticka_pout_zabavny_program/

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/18.06.10_Rudolticka_pout_fotbal/