Víte, že výměra katastrálního území obce Rudoltice je 24,6 km2?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltická pouť 2017

Ve dnech 9. až 11. června se konala v naší obci tradiční Rudoltická pouť. Kromě kolotočů, houpaček, střelnic a stánků s cukrovinkami na návsi probíhal na fotbalovém hřišti pestrý zábavný program sestavený pro návštěvníky všech věkových kategorií.

Na páteční večer pozvání přijala mladá temperamentní zpěvačka s chraplavým, ale přesto krásným hlasem Debbie. Po koncertě následovala diskotéka v režii DJ Lukáše Mercla. Hudba zněla z podia, které každoročně spolu s velkým stanem k posezení bezúplatně obci propůjčuje společnost Forez, za což jí patří velký dík.

Sobotní zábavný program započal již ve 13.00 hodin dětskými soutěžemi. Děti si mohly vyzkoušet své dovednosti celkem na deseti soutěžních stanovištích, každému pak byl odměnou malý dárek. Jediné co dětské soutěže asi dvakrát přerušilo, byl déšť.  Jména všech dětí byla zahrnuta do veřejného slosování o 12 hodnotných cen. Hlavní cenou bylo velké perníkové srdce, které do soutěže věnoval pan Karel Dubský, druhým sponzorským darem byl poukaz na letní příměstský tábor od pana Daniela Žáčka. Oběma pánům patří poděkování.
V zadní části velkého stanu se po celé sobotní odpoledne mohly děti nechat zkrášlit tetováním.
Ve 14.00 hodin předvedla nově nacvičenou gymnastickou sestavu děvčata Tina Kolomá, Eva Kalandrová a Valinka Jakubcová, vystupují pod uměleckým názvem TwirlGirls a mají úspěchy i na mezinárodních soutěžích.
V 15.00 hodin vystřídal gymnastiku klaun Čiko se svým maskotem Myšákem. Do svého vystoupení zapojili všechny děti a odměňovali je spoustou drobných dárků a časopisů.
Na ploše fotbalového hřiště následovala ukázka dovedností mladých rudoltických hasičů, voda z jejich hadic tekla po trávě proudem, kromě diváků tak potěšili i fotbalisty zalitým trávníkem.
V 17.00 hodin zatančily mažoretky seniorky z Dolní Čermné, říkají si Dolce Baby, nejstarší paní bylo 84 let.
Závěr odpoledního programu patřil siláckému show nejsilnějšího muže ČR, Železnému Zekonovi.  Do svého show velmi intenzivně zapojoval diváky, ti ho odměňovali potleskem neboť jeho síla a valašský humor si zasloužily velký obdiv.

O sobotní večerní program s názvem Pouťová rockotéka se postaraly 3 kapely, A. M. ÚLET rock-folková kapela, KATAPULT COVER BAND, kapela se skladbami legendární kapely Katapult a kapela HERGOTT, v jejímž repertoáru nechyběly písně od Kabátů, Divokýho Billa a dalších.

Asi největší úspěch a obdiv diváků mělo noční ohňové a světelné show. Při obratné manipulaci umělců s nejrůznějšími hořícími předměty a tyčemi a za doprovodu pyrotechnických efektů se tajil dech všem divákům.

O nedělní program se postarali fotbalisté Stará garda Rudoltice. Její členové zorganizovali exhibiční zápas se Starou gardou BOHEMIANS Praha a to u příležitosti 70. výročí existence organizace TJ Sokol Rudoltice. Bylo tak možné vidět útočit na rudoltickém fotbalovém hřišti šampiony Antonína Panenku, Karola Dobiáše a další fotbalové hvězdy. Na závěr celé exhibice se pro potěšení diváků kopaly penalty. Výsledek utkání nebyl důležitý, hlavním cílem bylo se dobře bavit a to se povedlo.

Myslím, že Rudoltická pouť 2017 se vydařila, soudím tak podle pozitivních ohlasů návštěvníků, kterých bylo po celé dny velké množství, přijeli i přespolní. Sobotní program nezkazily ani dešťové přeháňky a bouřky, lidé je přečkali pod přístřešky a měli možnost se více poznat a popovídat.

Veškerý zábavný program na fotbalovém hřišti byl pro návštěvníky zdarma, ceny za vstupenky na pouťových atrakcích byly dotované obcí, v sobotu a v neděli byla zajištěna zdarma autobusová doprava mikrobusem mezi Zámečkem a obcí. Celkové výdaje za letošní pouť tak činily 420.000,- Kč. Vedení obce rozhodlo v letošním roce neoslovovat sponzory, důvodem jsou zkušenosti z roku 2016, kdy získané finanční příspěvky za provoz herny v hostinci u silnice I. třídy pomohly z velké části pokrýt výdaje za celoroční kulturu. Jedinými sponzory poutě 2017 se tak stala společnost Forez, pan Daniel Žáček a pan Karel Dubský, jak již bylo uvedeno výše a za což jim patří velké poděkování.

Poděkování patří také všem dobrovolníkům, kteří pomohli zajistit průběh dětských soutěží, ale i dobrovolníkům za pulty s občerstvením, dále všem organizátorům, kterými byly TJ Sokol, SDH Rudoltice, společnost Time4Fun a Vision, bez jejichž pomoci by se pouť v tomto rozsahu nedala organizačně zvládnout.

Jolana Kobzová
místostarostka

Fotografie pořídili: Zdeňka Lédlová, Vladimír Provazník

Fotografie jsou uložené na adresách:

 

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.06.09.Rudolticka_pout_-_koncert_Debbi/

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.06.10._Rudolticka_pout_-_sobotni_program/

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.06.11._Rudolticka_pout_-_nedele/

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.06.11._Fotbalova_exhibice_-_1._cast/

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.06.11._Fotbalova_exhibice_-_2._cast/