Víte, že obec vlastní na sídlišti Zámeček 328 bytů ve 28 bytových domech a v centru obce dalších 75 bytů v 6 bytových domech?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltická pouť 2014

Pátý ročník Rudoltické pouti je již za námi. Provázela ho větrná a velmi proměnlivá obloha – chvíli slunce, chvíli mraky, občas nějaká ta přeháňka. Počasí nás sice chvilkami trápilo, ale nijak zvlášť neodradilo. Třídenní kulturní program, který byl pro návštěvníky připraven, měl i přes veškerá „nebeská“ úskalí poměrně vysokou návštěvnost.

V pátek 13. června nás ve večerních hodinách poctil návštěvou populární český zpěvák David Deyl se svou kapelou. Jak jsme všichni brzy poznali, je to velmi talentovaný, sympatický a skromný mladý muž. Svými písněmi roztančil značný počet přihlížejících posluchačů, a to zejména spoustu mladých děvčat, která za ním přijela ze širokého okolí. Koncert, který trval více jak 1,5 hodiny, sklidil od diváků velký potlesk a slova uznání.

V sobotu 14. června na návštěvníky čekal bohatý kulturní program. Již od samého poledne se konaly na místním hřišti tradiční dětské soutěže, ve kterých si děti měly možnost vyhrát pouťové korunky, jež následně proměnily v krásné ceny v nedalekém obchůdku plném překvapení. Tentokrát si celkem 136 soutěžících proměnilo za své korunky naprosto všechny ceny, které byly pro ně připraveny. Letos tedy byly skutečně šikovné. 10 největších cen, mezi kterými byl například stan, nafukovací bazén nebo skateboard, bylo rozděleno mezi všechny soutěžící losováním. Ceny losovala paní Jana Rychterová – dětmi oblíbená zpěvačka, která společně se svým kamarádem klaunem Pepínem bavila děti v následujícím dětském zábavném pořadu. Zhruba v jeho polovině nám nebe seslalo několik dešťových kapek, nicméně děti to nijak neodradilo a s klaunem Pepínem a jeho cvičenými pejsky vydržely až do konce.

Od 16. hodiny se na fotbalovém hřišti utkali fotbalisté z Rudoltic a Lichkova. Naši borci zvítězili 4:0, gratulujeme. V podvečer se přihlížejícím divákům představil místní dětský taneční kroužek Sedmikrásky pod vedením p. Lídy Jónové a Heleny Filípkové. Děvčata měla připravena celkem 2 taneční vystoupení, která se jim moc povedla. Bezprostředně po nich nastoupily na taneční parket Rudoltické roztleskávačky, které si protentokrát pro diváky připravily taneční vystoupení na téma charleston. Obě skupiny si od diváků vysloužily velký potlesk.

VIDEA z tanečních vystoupení:

Taneční vystoupení SEDMIKRÁSEK - ZDE

Taneční vystoupení RUDOLTICKÝCH ROZTLESKÁVAČEK - ZDE


Program naší pouti již celkem podruhé lákal návštěvníky na let balonem. Bohužel, ani v letošním roce nedošlo k jeho naplnění. Letos sice Balony Praha dorazily do správných Rudoltic, s ohledem na nestabilní počasí však nebylo možné z bezpečnostních důvodů let balonem uskutečnit. Nicméně, jak se říká - do třetice všeho dobrého – a tak se pokusíme v příštím, tedy již šestém ročníku Rudoltické pouti slibovaný program uskutečnit. Věřme, že nám tentokrát počasí bude přát.

Od 20. hodiny nám na sobotní pouťové zábavě hrála až do brzkých nedělních ranních hodin mladá třebíčská poprocková kapela BAGR. Tato kapela na sebe upozornila před čtyřmi lety, kdy se umístila na druhém místě v anketě Český slavík v kategorii Skokan roku, když ji přeskočila pouze kapela Nightwork. Kapela rozdávala během svého vystoupení všem příznivcům nové CD s názvem „Sedmikrásky“, které vyšlo letos na Velikonoce a klipy z něj byly odvysílány např. i na TV Nova.

V neděli 15. června jsme si již konečně mohli užívat více sluníčka. Během dopoledne na zábavné atrakce, ale zejména pak na odpolední program tak přišla spousta návštěvníků. Od 14. hodiny se nám představily všechny složky integrovaného záchranného systému – navštívila nás Policie ČR i Městská policie Lanškroun, SDH Horní a Dolní Třešňovec i SDH Lanškroun. Nesměli zde samozřejmě chybět ani zdravotníci. ČČK zde předvedl dětem i dospělým, jak provést masáž srdce či dát umělé dýchání. P. Jitka Sýkorová dětem namodelovala nejrůznější zranění, která vypadala skutečně jako živá. Nedělní program, ale i celou Rudoltickou pouť ovšem završil křest nového hasičského vozu Sboru dobrovolných hasičů Rudoltice. Tento vůz byl pořízen plně z prostředků obce. Věřím, že bude dobře a ku spokojenosti nás všech sloužit k tak záslužné práci našich dobrovolných hasičů, jakým hašení požárů určitě je.

Na závěr bych ráda poděkovala každému, kdo se podílel na organizaci pouti. Děkuji TJ Sokol Rudoltice i SDH Rudoltice za zajištění bohatého občerstvení. Děkuji p. Heleně Filípkové za organizaci dětských soutěží a spoustě rodičů i zaměstnanců ZŠ a MŠ Rudoltice za spolupráci na této oblíbené dětské akci. Ráda bych také poděkovala Sedmikráskám, které si pro nás připravily nádherné taneční vystoupení, a samozřejmě děkuji i všem Rudoltickým roztleskávačkám, jež se již pravidelně podílejí na programu této třídenní kulturní akce. Poděkování patří i Radku Tejklovi za víkendový výběr vstupného na výletním vláčku.

Stejně tak patří velký dík všem sponzorům, za jejichž pomoci se mohla letošní pouť uskutečnit. Na sponzorských darech byla v tomto roce vybrána rekordní částka:

118 500 Kč.

FOREZ s.r.o., Ostrov u Lanškrouna, EKOLA České Libchavy s.r.o., Will, a.s., Roztoky u Prahy, RYDO spol. s r.o., Česká Třebová, Antošovský Vlastimil, ADOS Sekerka – Antošovský, Moravská Třebová, VAK Jablonné nad Orlicí, a.s., Jan Frank, Lanškroun, Pavel Elner, kominické služby, Mistrovice, KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí, STAEL s.r.o., Vysoké Mýto, Tomáš Obhlídal, Svitavy, Leoš Nerad – Creptus, Rudoltice, Zdeněk Nekovář, Moravská Třebová, Jiří Štelčík, Česká Třebová, Bromach spol. s r.o., Lanškroun, Zámecký vrch, zemědělská společnost s.r.o., Rudoltice, RK Mozaika, Lanškroun, RK Mouřenín, Svitavy, Radoslav Vaňous, Česká Třebová, Pavel Málek, Rudoltice, Studio Eva, Eva Chládková, Rudoltice, Podlahářství Zvoníček, Rudoltice, Drumel a Co. s.r.o., Česká Třebová, Žáčkovi s.r.o., Rudoltice, DANDY Pro s.r.o., Rudoltice, DOLPRA s.r.o., Rudoltice, Jiří Filípek, Rudoltice.

 

Věřím, že se letošní pouť líbila nám všem a že obec bude v této tradici pokračovat i v dalších letech.

 

Lenka Bártlová, starostka obce

 

 

Fotografie pořídily: Michaela Kohoutová, Eva Chládková, Natálie Bártlová a Lenka Bártlová