Víte, že dnešní kostel a fara byly vystavěny v letech 1804 až 1808 za podpory Lichtensteinů a o rok později v roce 1809 fara vyhořela?

Novinky na stránkách
16.01.2019 - 2019

Rudoltický zpravodaj č. 1/2019 vč. přílohy

11.01.2019 - Ceníky

Cena vodného a stočného od 1.1.2019

21.12.2018 - Adventní čas 2018

Vánoční koncerty

21.12.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 20.12.2018

19.12.2018 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce dne 12.12.2018

13.12.2018 - Likvidace odpadu

Svozový plán odpadu pro rok 2019

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltická pouť 2013

Letošní Rudoltická pouť je za námi. Počasí nám, snad již se dá i říci, tradičně přálo, a tak naše pouť byla hojně navštívena nejen občany naší obce, ale byla rovněž i oblíbeným turistickým cílem rodin s dětmi z blízkého i dalekého okolí.

V PÁTEK 14. ČERVNA vše pomalu začalo. V 19 hodin sehrál tým BACHADEJ na sále místního kulturního domu divadelní hru od rudoltického autora s názvem „Rudoltické posvícení (pozdvižení)“, na kterou se přišlo podívat kolem dvou set diváků. Divadelní kus byl skutečně zábavný, což diváci v jeho závěru ocenili velkým potleskem. Tentýž den, o 2 hodiny později vystoupila v areálu TJ Sokol Rudoltice ANNA K se svou kapelou. Sympatická zpěvačka se svým hudebním doprovodem rozproudila zábavu tří set diváků svými známými, ale i méně známými písněmi ze svého nového alba. Více jak hodinové hudební vystoupení bylo skutečně moc povedené, což posluchači ocenili rovněž velkým potleskem. 

V SOBOTU 15. ČERVNA hned brzy zrána najížděli stánkaři s nejrůznějším pouťovým zbožím. Stánky byly jako obvykle postaveny na části komunikace, která byla pro tyto účely motorovým vozidlům uzavřena. V sobotu zde prodávalo více jak 30 prodejců. Návštěvníci si zde mohli zakoupit nejrůznější zboží, jako např. bižuterii, keramiku, plátěné kabelky, svíčky, textilní výrobky, proutěné zboží, dřevěné výrobky, kaktusy, knihařské zboží, hračky a další. Již v dopoledních hodinách návštěvníky zaujal Rudoltický expres – motorový vláček s několika vagonky, který až do pozdních odpoledních hodin vozil všechny zájemce na vyhlídkové jízdy po celé obci. Tato atrakce – letos poprvé na naší pouti – byla po celou sobotu velkým lákadlem pro malé i velké, expres svezl bez dvou celkem 300 cestujících. Pokusíme se jej proto zajistit i na příští ročník. Od 13 do 15 hodin probíhaly na místním hřišti dětské soutěže. Více jak 150 dětí si zde zasoutěžilo v celkem 7 disciplínách, kde za odměnu dostávaly pouťové korunky, za které si pak mohly vybrat spoustu cen v pouťovém obchůdku. Kromě pouťového obchůdku pak bylo pro malé soutěžící vylosováno celkem 6 hodnotných cen. Během následujících šedesáti minut se na jevišti dětem představilo loutkové divadlo LOUDADLO se svou nádhernou pohádkou s názvem „Na kouzelném paloučku“, které zaujalo nejen malé, ale i velké diváky. Kromě jiného nás totiž přijely navštívit i oblíbené televizní postavy ze Studia kamarád - kamarádi JŮ a HELE. Pár minut před zahájením fotbalového utkání Rudoltice – Klášterec nad Orlicí vystoupily na podporu našich hráčů již tradičně Rudoltické roztleskávačky se svým vystoupením. Fotbalový zápas skončil remízou, na penalty však zvítězili místní borci. Od 19 hod. byly naplánované lety balonem na laně. Bohužel se však stalo nedopatření, když provozovatelé tohoto balonu dorazili v dohodnutém čase do jiných Rudoltic – do Rudoltic v okrese Benešov, což je zhruba 250 km od nás. Tento program proto musel být zrušen, což je určitě velká škoda, nicméně se jej rovněž pokusíme zařadit do programu na příští ročník. Od 20 hodin až do brzkých ranních hodin zahrála na místním hřišti k tanci a poslechu olomoucká kapela FUNNY MELODY. Pouťovou zábavu přerušil ve 22 hodin zhruba na pět minut ohňostroj, který pro naše občany jako bonus připravil provozovatel pouťových atrakcí.

V NEDĚLI 16. ČERVNA měli návštěvníci možnost od 14 hodin odpoledne na místním hřišti vidět fotbalový zápas Menšíkovy 11 s rudoltickou starou gardou. Menšíkova 11 je fotbalová jedenáctka, kterou založil Petr Menšík – syn věhlasného herce Vladimíra Menšíka, jehož odkaz tento tým nese. Finanční prostředky, které obec uhradila za toto setkání, půjdou z větší části na léčbu dětí nemocných astmatem – nemoci, kterou trpěl i tento legendární herec.

PO CELÝ VÍKEND nabízela Rudoltická pouť všem návštěvníkům pouťové atrakce za dotované ceny a poměrně bohaté občerstvení, které zajišťovaly místní spolky - TJ Sokol Rudoltice a SDH Rudoltice, jimž za to patří skutečně velký dík. 

Poděkování patří ale i všem, kteří se jakoukoliv měrou podíleli na hladkém průběhu této téměř třídenní akce. Ráda bych touto cestou proto poděkovala i všem, kteří pomáhali s organizací dětských soutěží nebo s projížďkami Rudoltickým expresem. Děkuji škole i rodině paní Krystlové, ale i zaměstnancům obecní společnosti za technickou pomoc v souvislosti s poutí. 

V letošním roce se na sponzorských darech na Rudoltickou pouť sešla celková částka 95 000 Kč. Za tuto úctyhodnou sumu všem sponzorům jménem obce děkuji a věřím, že nás jejich přízeň do příštího ročníku neopustí.


Přeji vám krásné prázdniny.


Lenka Bártlová, starostka obce

 

 

SPONZOŘI AKCE:

FOREZ s.r.o., Ostrov u Lanškrouna, EKOLA České Libchavy s.r.o., Zámecký vrch, zemědělská společnost s.r.o. 
Antošovský Vlastimil, ADOS  Sekerka – Antošovský, Pavel Elner, kominické služby, Petr Nádvorník, KTV s.r.o., Lanškroun 
Ondřej Jón – KTF servis, Rudoltice, VAK Jablonné nad Orlicí, a.s., Jiří Štelčík, Česká Třebová 
Žáčkovi s.r.o., Rudoltice, Radoslav Vaňous, KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí 
Pavel Málek, Rudoltice, ELEKTRO KSK, spol. s r.o., ZV KOVO s.r.o., Rudoltice, Bromach spol. s r.o. 
STAEL s.r.o., Vysoké Mýto, EKO systém - US, spol. s r.o., Lanškroun, Jiří Filípek, Rudoltice

FOREZ s.r.o., Ostrov u Lanškrouna; EKOLA České Libchavy s.r.o.; Zámecký vrch, zemědělská společnost s.r.o.; Antošovský Vlastimil, ADOS Sekerka – Antošovský; Pavel Elner, kominické služby; Petr Nádvorník; KTV s.r.o., Lanškroun; Ondřej Jón – KTF servis, Rudoltice; VAK Jablonné nad Orlicí, a.s.; Jiří Štelčík, Česká Třebová; Žáčkovi s.r.o., Rudoltice; Radoslav Vaňous; KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí; Pavel Málek, Rudoltice; ELEKTRO KSK, spol. s r.o.; ZV KOVO s.r.o., Rudoltice; Bromach spol. s r.o.; STAEL s.r.o., Vysoké Mýto; EKO systém - US, spol. s r.o., Lanškroun; Jiří Filípek, Rudoltice.

 

 

Fotografie pořídili: Radek Lepka, Michaela Zvárová, Michaela Kohoutová, Miluše Žáčková, Marcela Brychtová, Vladimír Provazník