Víte, že lokální železniční trať Rudoltice Lanškroun byla postavena v roce 1885?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltická pouť 2012

„Letos to bylo opravdu náročné“ ozývalo se odevšad v neděli 17. června v podvečer. Každý, kdo se na letošní Rudoltickou pouť přišel společně s námi pobavit, určitě odcházel spokojený, a někteří budou na uplynulý víkend dlouho vzpomínat. Letošní třídenní slavnost se skutečně vydařila. Počasí vyšlo podle objednávky, dětem i některým dospělákům po celou dobu doslova zářila očka a všichni dohromady se od začátku až do konce společně bavili…

Již tradičně pouť v pátek zahájil tým BACHADEJ svým jak jinak, než nezapomenutelným divadelním představením. Tentokrát pro nás z repertoáru Divadla Járy Cimrmana secvičili hru Dobytí severního pólu. Po již odehraných představeních tohoto týmu se letos patrně nenašel nikdo, kdo by o jejich talentu pochyboval. Zřejmě i proto se sál kulturního domu v 18 hod. doslova zaplnil diváky dychtivými po skvělém kulturním zážitku, a nutno dodat, že se jej skutečně dočkali. Jen co se zatáhla opona po výtečném výkonu našich ochotníků, se pomaličku začal zaplňovat areál TJ Sokol Rudoltice, kde bylo již připraveno pódium s hudebním vybavením košické hudební skupiny THE BACKWARDS.  Show, kterou mladíci rozjeli přesně ve 21 hod., naše obec zřejmě ještě nikdy nezažila. Pánové, jejichž věk se pohybuje kolem 34 let, všem předvedli, že titul nejlepší Beatles revivalové kapely na světě, který v minulosti několikrát obhájili, nezískali náhodou. Byli totiž úžasní.

V sobotu jsme se všichni probudili opět do krásného slunečného dne. Čekal nás náročný den plný kulturních i sportovních zážitků. Již brzo ráno se sjeli prodejci se svými stánky, kterých letos bylo opravdu hodně. Jedním z nejzajímavějších a nejoblíbenějších zejména mezi dětmi, byl výstavní stánek s hady a plazy, který stál před budovou mateřské školky. I přestože se za vstup mezi exotickou zvířenu platilo drobné vstupné, někteří, a to zejména ti nejmenší, se do něj opakovaně vraceli. Možná i pro velkou oblíbenost mezi těmi nejmenšími vystavovatel přislíbil svou účast i na příštím ročníku. V dopoledních hodinách se na místním hřišti uskutečnil první fotbalový zápas, a to v dorostenecké kategorii. Utkaly se týmy Rudoltic a Libchav. Ještě před jeho zahájením se nám o tomto víkendu poprvé představily se svým vystoupením Rudoltické roztleskávačky. V pravé poledne měl každý, kdo do té doby na hřiště přišel, možnost shlédnout úžasnou přehlídku motorkářských skvostů. Očka v tu chvíli zářila nejen dětem, ale i jejich tatínkům. Jak by také ne, bylo opravdu co obdivovat. Od jedné hodiny po poledni až do čtvrté hodiny patřil parket našim nejmenším. Pro děti byla připravena dětská zvířecí show s diskotékou a soutěžemi – zejména pak pro ty nejmenší, kterou zpestřila skvělá bublinová show plná bublinek od těch úplně nejmenších až po tak veliké, že se do nich vešly i naše děti.

Další fotbalový zápas následoval po již druhém vystoupení Rudoltických roztleskávaček v 17.00 hod. Na hřišti se příštích 90 minut proháněli muži z Rudoltic a Dolního Třešňovce. Nikdo z nás jim to zřejmě v tu chvíli nijak zvlášť nezáviděl, venkovní teplota přesahovala 30tistupňovou hranici a kdo mohl, raději se uchýlil do nejbližšího stinného místa. Ihned po zápasu v 19 hodin nastoupila na parket dětská taneční skupina SEDMIKRÁSKY s tanečním spolkem HORSES a společně předvedly ukázku klasických country tanců. Následně se malá děvčata převlékla do slušivých barevných sukýnek a s Johnem Travoltou v podání Péti Kollerta zatančili úžasnou sérii písní z muzikálu Pomáda. Zasloužený potlesk publika v závěru jejich vystoupení naše malé tanečníky zcela jistě potěšil. Jsou opravdu velmi šikovní. Pomalu se blížil večer a nastával čas zábavy pro dospělé. Rudoltické roztleskávačky se proto s dvěma odvážnými mladíky převlékli do historického spodního prádla a spolu s několika mužskými předskokany ve slušivých přiléhavých plavkách předvedli místnímu publiku doslova módní show. Přehlídku prádla z dob gotiky, baroka, rokoka ale i 19. století či 30. let 20. století  doprovázela dobová hudba a umný moderátor. Jako překvapení byl pro diváky připraven rytmický tanec se židlemi, a to opětovně v podání Rudoltických roztleskávaček. Publikum bylo úžasné, tanečnice doprovázelo potleskem v rytmu hudby a ty si své vystoupení vychutnaly do poslední minuty. Závěr sobotního dne patřil ohňostroji a pouťové zábavě s brněnskou hudební skupinou VELVET, která trvala do brzkých ranních hodin.

Nedělní program byl uzpůsoben předpokládané únavě, která se po sobotním nabitém programu skutečně u většiny z nás dostavila. Začal proto až ve 13 hodin, kdy naši obec navštívili dva hokejisté HC ČSOB Pojišťovna Pardubice, kteří dovezli ukázat svým fanouškům z Rudoltic a okolí pohár mistrů, který Pardubickému týmu jako vítězi letošní hokejové extraligy zaslouženě patří. Fanoušci měli nejprve možnost klást přítomným hokejistům své dotazy a následně proběhla u poháru autogramiáda s focením. Na závěr nedělního programu, ale i celé třídenní pouti nastoupily na parket do třetice Rudoltické roztleskávačky a následně na místní hřiště tým staré gardy „Old Bull‘s Rudoltice“ proti fotbalovému týmu žen SPS Sázava. Gentlemanský počin hráčů staré gardy v podobě růží pro každou ze soupeřek byl tou nejsladší tečkou za celou Rudoltickou poutí 2012. Počasí přálo po celou dobu, lidé se bavili, usmívali a už v neděli večer se těšili na její další ročník, který, jak všichni doufáme, se minimálně stejně tak vydaří, jako ten letošní.

Na závěr mi dovolte vám všem poděkovat za hojnou účast na této kulturní akci. Děkuji TJ Sokol Rudoltice za pomoc s prostory, kde se pouť každoročně odehrává, za pomoc s organizací akce i s občerstvením. Stejně tak je třeba poděkovat a vyjádřit velký obdiv všem účinkujícím – zejména pak dětské taneční skupině SEDMIKRÁSKY, která svůj program pravidelně a velmi pilně nacvičovala několik měsíců na sále kulturního domu. Jsem moc ráda, že se tato akce stává kulturním stánkem, kdy se všichni občané se svými širokými rodinami vzájemně setkávají a baví „u jednoho společného stolu“.

Rudoltická pouť v takovémto rozsahu by se samozřejmě nemohla uskutečnit ani bez finanční podpory řady sponzorů, která v letošním roce doslova předčila všechna očekávání. Na sponzorských darech se sešlo více jak 115 tisíc Kč. Věřme proto, že obdobná štědrost našim sponzorům vydrží i do příštího ročníku, stejně tak jako požehnání nebes v podobě nádherného počasí, bez kterého by se žádná podobná akce zdaleka tak, jako ta letošní, nikdy nevydařila.


Lenka Bártlová, starostka obce

 

 

Videa natočila p. Miluše Žáčková

Sobotní vystoupení dětské taneční skupiny SEDMIKRÁSKY a tanečního spolku HORSES - ZDE

Sobotní vystoupení dětské taneční skupiny SEDMIKRÁSKY - ZDE

Sobotní přehlídka historického spodního prádla v podání Rudoltických roztleskávaček - ZDE

Sobotní taneční vystoupení s židlí v podání Rudoltických roztleskávaček - ZDE

Nedělní vystoupení Rudoltických roztleskávaček - ZDE

 

 

Fotografie pořídili: Radek Lepka (FG ATELIER Lanškroun), Michaela Kohoutová, Jiří Brejša, Vladimír Provazník, Bára Jílková, Roman Sochor, Martin Janů a Miluše Žáčková.