Víte, že výměra katastrálního území obce Rudoltice je 24,6 km2?

Novinky na stránkách
16.01.2019 - 2019

Rudoltický zpravodaj č. 1/2019 vč. přílohy

11.01.2019 - Ceníky

Cena vodného a stočného od 1.1.2019

21.12.2018 - Adventní čas 2018

Vánoční koncerty

21.12.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 20.12.2018

19.12.2018 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání zastupitelstva obce dne 12.12.2018

13.12.2018 - Likvidace odpadu

Svozový plán odpadu pro rok 2019

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltická pouť 2016

Rudoltická pouť 2016

Ve dnech 10. až 12. června 2016 se konala v naší obci tradiční Rudoltická pouť. Zahájena byla pátečním koncertem, letos zazněly známé hity Janka Ledeckého, po kterém následovala diskotéka s DJ Tomášem Borovičkou, letos zpestřená o videoprojekci.

Hlavní sobotní a nedělní program probíhal na hřišti TJ Sokol, prostor na návsi zaplnily houpačky, kolotoče a další zajímavé atrakce. Stánkařů přijelo celkem 16, většinou se zbožím vlastní výroby. Každým rokem se přihlásí se stánkem přes 30 zájemců, skutečný příjezd na pouť je pokaždé slabší, ale snad bylo i letos z čeho vybírat a nějakou maličkost pro potěšení si zakoupit.

Zábavný sobotní program na fotbalovém hřišti zahájily ve 13.30 hodin módní přehlídkou rudoltické maminky s dětmi, všem modely i nalíčení velmi slušelo, myslím, že tátové mohou být na co pyšní. 
Následovalo taneční či gymnastické vystoupení dívčího souboru TWIRL GIRLS z Moravské Třebové, který má velké úspěchy v celostátních i mezinárodních soutěžích. Pouze betonový povrch na našem hřišti není pro tento druh umění ideální, snad nám jej děvčata odpustí. Jejich vystoupení bylo velmi hezké a celá sestava se opakovala i později odpoledne.
Richard Nedvěd známý z televizních pořadů předvedl své zábavné kouzelnické show v 15.00 hodin. Do svého vystoupení zapojil také diváky a výsledek byl úžasný, myslím, že mnozí slzeli smíchy.  
Během celého sobotního odpoledne probíhaly na zadním tréninkovém hřišti TJ Sokol soutěže pro děti, mohly si vyzkoušet své dovednosti v 10 disciplínách, odměnami jim byly sladkosti a výběr malého dárku. V 16.00 hodin pak proběhlo losování registračních lístečků a dětem bylo předáno celkem 10 hodnotných cen, hlavní cenou se stalo velké perníkové srdce, které pouti věnoval p. Dubský. 
Na závěr odpoledního programu se bavily zejména nejmenší děti při vystoupení moderního loutkového divadla nazvaného TOY MACHINE. Sobotní program doplňovaly fotbalové zápasy dorostu a mužů. O večerní pouťovou zábavu se postarala kapela NOA, vyvrcholením byl ve 22.00 hodin vydařený ohňostroj. Chtěla bych jen zmínit, že jeho cena byla 15.000,- Kč, stotisícové odhady některých diváků byly velmi nadsazené.

Nedělní program byl branný a poučný. Děti z kroužku SDH Rudoltice dokázaly, že jsou jeden velký tým, který se nezalekne žádné překážky, postavené terče dokázaly pokácet proudem vody v rekordních časech.
Myslivecké sdružení Rudoltice umožnilo dětem střelbu ze vzduchovek na kovový terč a papírové divočáky, a tak odměnou nebyl guláš z divočáka, ale sladkosti.
Paní Jitka Sýkorová, zdravotnice z Českého červeného kříže si letos vzala na pomoc kolegu, aby lépe zvládla nápor zájemců o poznatky v poskytování první pomoci.
Pozvání přijala také Městská policie, aby seznámila děti se svojí prací. 
Hasičský záchranný sbor z Lanškrouna předvedl zájemcům vybavení hasičského vozu, děti mohly vylézt i na jeho střechu. Pokud by Vás zajímalo, kolik dětí se vejde do kabiny hasičského vozu, tak je to neuvěřitelných 31 dětí, možná se jedná o nový rekord.  
Na závěr odpoledne se představilo pět psovodů ze psí školy EASY Luková s výcvikem svých pejsků, kromě klasických povelů jsme mohli vidět i tzv. agility, překonávání různých překážek samotnými pejsky.

Občerstvení zajistili tradičně členové TJ Sokol, Sdružení dobrovolných hasičů, nově zákusky a zmrzlinu prodávala Eva s Luckou, za což všem velmi děkuji. Všechny programy konané na hřišti TJ Sokol byly zdarma a pouťové atrakce byly za přijatelné ceny díky finanční dotaci z obce. Spojení mezi Zámečkem a obcí zajišťoval mikrobus, který jezdil zdarma po oba dny vždy odpoledne v hodinových intervalech. Počasí pouti opět přálo, nepršelo ani nebylo velké horko, což přispělo k velké návštěvnosti.

Sponzoři letošní pouti:

FOREZ, Ekola České Libchavy, Konzum, RK Mouřenín, KTV lineární technika, OMEGA tech, RK Mozaika, Vodovody a kanalizace Jablonné n. O., ROADMEDIC, STAEL, Jan Frank, F+J elektro sdružení, Pavel Elner kominické služby, Zdeněk Nekovář, Vratislav Pecháček.

Krátká finanční rekapitulace

Veškeré náklady na pouť činily v letošním roce 350.000,- Kč, na sponzorských darech obec získala 70.000,- Kč, celkem výdaje tedy činily 280.000,- Kč. Vysvětlení proč obec na poslední chvíli rozhodla zrušit vstupné na koncert Janka Ledeckého a zahrnout jej do celkových nákladů za pouť je jednoduché. Na podzim roku 2015 dala obec svolení ke vzniku nového hostince a herny na křižovatce silnice I. třídy s tím, že pokud bude narušován pořádek a klid v obci, po roce provozu obec povolení zruší. Půlroční provoz hostince a herny však proběhl v klidu a bez stížností. Ve dnech před konáním pouti obdržela obec na svůj účet ze zákona odměnu za půlroční provoz herny ve výši 245.303,- Kč. Částka pokryla téměř veškeré náklady pouti. Pokud obec obdrží obdobnou částku i za zbytek letošního roku, lze počítat s ročním pokrytím veškerých nákladů za kulturu (masopust, velikonoční výstava, pouť, vítání občánků, loučení s létem, Den seniorů, adventní program, zájezdy, dárky jubilantům atd.)

Za obec děkuji všem sponzorům a účinkujícím, ale také sl. Růženě Tesařové a Martinu Konečnému za jejich profesionální pomoc při organizaci a moderaci celé pouti. Nesmím zapomenout poděkovat i organizátorům, kterých bylo hodně a nebudu je jmenovat, nerada bych na někoho zapomněla. Všichni věnovali pouti spoustu svého volného času a energie. Pro mnohé z nich byla odměnou „pouze“ spokojenost ve tvářích velkého počtu místních i přespolních návštěvníků. Snad si všichni lidé příjemně užili pouťového víkendu, potkali se se sousedy a třeba poznali i nové, vždyť jich máme v novostavbách opravdu hodně.

Jolana Kobzová
místostarostka

 

Fotografie pořídili: Zdeňka Lédlová, Vladimír Provazník, Jolana Kobzová