Víte, že k 31.12.2015 byl počet obyvatel naší obce 1833 ?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Rudoltická pouť 2015

RUDOLTICKÁ POUŤ 2015

 

Ve dnech 12. až 14. června 2015 proběhla v naší obci již tradiční Rudoltická pouť.

Pouť zahájil páteční koncert Aleše Brichty, který svými hity oslovil snad všechny generace. Důkazem byla vysoká účast místních i přespolních fanoušků, prodalo se rekordních 386 vstupenek. Jediné co nepatrně narušilo časový harmonogram, byly autonehody na našich silnicích a čekání v kolonách, díky kterým zazněly známé hity i novinky z posledního alba Aleše Brichty s menším zpožděním. Jsem ráda, že Aleš Brichta naše pozvání přijal a stále koncertuje navzdory svému zrakovému handicapu, který vzbuzuje v některých našich občanech podivné názory, které se nesluší více komentovat.

Koncert Aleše Brichty vystřídal na pódiu DJ Lukáš Mercl s takovou rychlostí, že nikdo z diváků nestihl opustit taneční parket a after party s Rádiem Černá Hora vypuklo od samého počátku v neuvěřitelném tempu a skvělé náladě všech přítomných.

Na odpočinek nebylo moc času, neboť v sobotu již od ranních hodin bylo možné si s dětmi vyzkoušet různé pouťové atrakce a myslím, že si bylo z čeho vybírat.
Od 13.00 hodin začal zábavný program na hřišti TJ Sokol. Moderátorem zábavného odpoledne byla agentura Time4Fun. Sobotní program tvořila jednotlivá vystoupení skupin jako Jumping Kids, cvičení dětí na trampolínách, vystoupení klauna, který učil děti kouzlit a trial show, vystoupení dvou nadšenců na kolách, kteří se nebáli se svými koly přeskočit lidské překážky, tedy ležící dobrovolníky z řad diváků.

Pro nejmenší děti byly připraveny soutěže, cenami se staly dětské penízky, za které bylo možné utrácet v obchůdku plných sladkostí a věcných odměn. Všechny děti vstoupily do slosování a v tombole jim byly předány hodnotné ceny v podobě stavebnic, hraček, sportovního náčiní a obrovského perníkového srdce jako hlavní ceny. Kromě soutěží byly připraveny pro děti i „dílničky“, kde si mohly vytvořit barevné magnetky nebo papírové ozdoby. Nechybělo ani již tradiční malování na obličej, po hřišti se tak brzy pohybovala různá zvířátka či strašidla.

Sobotní večer patřil pouťové zábavě, k tanci a poslechu hrála kapela Zelená Pára z Brna, navzdory únavě z tepla byla i zde velká účast. Tečkou za sobotním dnem byl tradičně ohňostroj.

Opět od nedělního rána byly v provozu kolotoče, houpačky a nafukovací hrady pro děti. Odpolední program měl výstižný název BRANNĚ NEBRANÉ ODPOLEDNE, kde od 13.00 hodin předvedli své dovednosti zástupci SDH Rudoltice, HZS Lanškroun, Městská policie Lanškroun a Český červený kříž.  Na hřišti tak bylo možné spatřit vyprošťování osob z havarovaného auta, nechyběla dokonale nalíčená zranění dobrovolníků z řad dětí, o která se postarala pro tuto věc zapálená pracovnice Českého červeného kříže paní Jitka Sýkorová. Předváděla první pomoc včetně odborného výkladu a vždy nezapomněla do svého výkladu aktivně zapojit přihlížející děti. K brannému odpoledni patří i střelba, tu zajistila skupina Airsoft bez hranic. Díky kuličkovým zbraním si mohli dospěláci i děti zastřílet na papírového bizona.

Spojení mezi Zámečkem a obcí bylo letos po oba dny zajištěno autobusem. V loňském roce obec vyplatila majiteli vláčku částku 30 000,- Kč, méně než bylo dodavatelem požadováno. Podmínkou majitele pro poskytnutí vláčku na letošní pouť byla úhrada požadovaného zbytku peněz ve výši 18 000,- Kč za loňský rok a částka 48 000,- pro rok 2015. Celková částka 66 000,- Kč se nám zdála být opravdu vysoká. Navíc lidé by museli platit opět jízdné, aby se náklady alespoň trochu snížily. Letošní řešení s autobusem za necelých 7000 Kč a jízdné pro občany zdarma, se nám zdálo být nejlepším řešením.

Krátce na vysvětlenou, proč nám s organizací pomáhala opět agentura Time4Fun, přezdívaná v Rudolticích příznačně Tajfun. Přezdívka je výstižná, neboť pracují opravdu jako tajfun, rychle, spolehlivě a za příznivé ceny. Jedná se o agenturu zajišťující velké množství zábavných vystoupení a programů, díky kterým má možnost získávat množstevní slevy od jednotlivých umělců. Honoráře zaplacené obcí všem umělcům a agentuře Time4Fun se tak vyrovnají cenám, za které by sama obec zaplatila pouze umělcům. Díky pomoci agentury Time4Fun však obec šetří čas radních, který je možný věnovat například v letošním roce opravě školy, asfaltizacím cest, zateplením a úpravám okolí bytových domů, rozšíření dětského hřiště na Zámečku, výsadbě stromů a běžné údržbě zeleně, přípravám investic plánovaných v dalších letech.

Výdaje na pouť byly srovnatelné s těmi loňskými. Rozdíl byl pouze ve výši sponzorských darů, které letos činily 53 000,- Kč, na vstupném koncertu Aleše Brichty se vybralo rekordních 38 600,- Kč. Sponzorům jako poděkování za jejich dary bylo předáno zdarma 70 vstupenek.

Tímto bych chtěla poděkovat všem sponzorům, kterými v letošním roce byly firmy:

FOREZ s.r.o., Ostrov u Lanškrouna, EKOLA České Libchavy s.r.o.,  Antošovský Vlastimil, ADOS Sekerka – Antošovský, Moravská Třebová, VAK Jablonné nad Orlicí, a.s., Jan Frank, Lanškroun, Pavel Elner, kominické služby, Mistrovice, KONZUM, obchodní družstvo v Ústí nad Orlicí, STAEL s.r.o., Vysoké Mýto, Zámecký vrch, zemědělská společnost s.r.o., Rudoltice, RK Mozaika, Lanškroun, RK Mouřenín, Svitavy, Žáčkovi s.r.o., Rudoltice, DOLPRA s.r.o., Rudoltice, Ing. Josef Kořínek, Lanškroun, KTV s.r.o. Lanškroun, Elektro KSK spol. s.r.o., Lanškroun, EKO SYSTÉM-US spol. s.r.o., Lanškroun, DOLPRA s.r.o., Výprachtice.

Musím poděkovat nejen všem umělcům, ale samozřejmě organizátorům, zejména TJ Sokol Rudoltice, tedy sehranému týmu fotbalistů a jejich celým rodinám a samozřejmě našim dobrovolným hasičům, kteří se všichni jako jeden velký tým postarali již tradičně o občerstvení. Pochutnat si bylo možné na grilovaných kuřatech, makrelách, langoších, křapáčích a steacích. Limonády, voda a pivo tekly proudem díky horkému počasí.

Nesmím zapomenout poděkovat starším dětem, absolventům naší základní školy, které se podílely na organizování soutěží pro své mladší kamarády. Dospělým děvčatům paní Hoškové, Pavle Málkové, Haně Málkové, Marcele Krystlové, Zdeňce Čírtkové, Romaně Urbanové a Markétě Žáčkové za jejich čas věnovaný nejmenším dětem při soutěžích. Společnosti Vision za zajištění pouti po technické stránce. Snad bych neměla zapomenout poděkovat i tomu nahoře, který se postaral o krásné počasí a jako zázrakem se nám vyhýbaly všechny bouřky.

Nezbývá než se těšit na další tradiční Rudoltickou pouť.

Jolana Kobzová
místostarostka

 

Fotografie pořídili:
Marcela Brychtová, Vladimír Provazník, Jan Martínek, Jolana Kobzová