Víte, že lokální železniční trať Rudoltice Lanškroun byla postavena v roce 1885?

Novinky na stránkách
12.09.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 5/2018

11.09.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 6.9.2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

PS Vodní sporty

PS Vodní sporty Pionýr Ústí nad Orlicí

Pionýr je demokratické, dobrovolné, samostatné a nezávislé občanské sdružení dětí, mládeže a dospělých, zabývající se především volnočasovými aktivitami. Jsme nepolitická organizace nově mapující svou činnost od roku 1990. V současné době je v Pardubickém kraji registrováno asi 720 členů a v naší PS 45členů. Pionýr má vlastní stanovy, statut, program, výkonné i organizační jednotky a dobrovolníky, kteří se ve svém volném čase věnují práci s dětmi jak registrovanými, tak a to v poslední době obzvlášť, neregistrovanými.

Naše PS existuje od 70. let pod původním názvem PRVOSENKA působící v Lanškrouně a nyní po sloučení v roce 2008 pod názvem PS Vodní sporty Pionýr Ústí nad Orlicí

Žije především díky práci dobrovolníků, jímž jsem jako vedoucí PS i já. Musím samozřejmě poděkovat také ostatním členům a kamarádům, kteří nám pomáhají s vedením kroužků, akcemi, výlety a tábory, jejichž jsme mnohaletí pořadatelé.

Našich akcí se každoročně zúčastní přibližně 140 dětí z Lanškrouna a okolí.
Pořádáme: Zimní tábor, letní tábor, projekt děti na vodu ( Tichá nebo Divoká ), výlet na bunkry s přenocováním, výlet do bazénu, jednodenní pochod na Palici. Podíleli jsme se na organizaci příměstského tábora v Rudolticích . . . Pod naším vedením fungují kroužky Outdoor, Horsis, Rybáři, stolní tenis děti i dospělí.

Členství v naší organizaci je dobrovolné. Fungujeme také díky dárcům a dotačním programům, především z MŠMT, program podpory práce s dětmi a mládeží.

Za vyjádřenou podporu a případnou pomoc s realizací našich akcí předem děkujeme.

Za PS Vodní sporty
Daniel Žáček
tel. č. 602 666 742