Víte, že lokální železniční trať Rudoltice Lanškroun byla postavena v roce 1885?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Advent 2017

První adventní neděle

V neděli 3. prosince 2017 vpodvečer zavítala na sál Místního kulturního domu v Rudolticích Mikulášská družina. Letos s Mikulášem, andělem a čertem přijela také Zimní víla a sněhulák. Všichni měli pro děti připravený zábavný program plný kouzel, soutěží a tanečků, do kterých se spolu s dětmi aktivně zapojili i rodiče. Na závěr celého vystoupení se mezi dětmi objevil Mikuláš a za asistence čerta a anděla předal všem dětem drobné dárečky. Celé odpoledne vládla sálem velmi příjemná nálada a z dětský očí zářila spokojenost, což je patrné i z přiložených fotografií, které je možné si i stáhnout do svých počítačů.

Fotografie pořídili Zdeňka Lédlová a Vladimír Provazník, uložené jsou na adrese:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.12.03._Mikulasska_besidka/

 

Ve čtvrtek 7. prosince 2017 uspořádala základní škola spolu s mateřskou školou již tradiční vánoční koncert v kostele. Zazněly vánoční koledy za bohatého hudebního doprovodu pedagogů, pozvání přijal také Míra Svatoš. Občerstvení zajistil Sbor dobrovolných hasičů a ovečku s jehňátky zapůjčil pan Antl. Kostel byl téměř zaplněn lidmi a všichni odcházeli domů spokojeni, prožité odpoledne jim bylo příjemným pohlazením na duši.

Fotografie pořídili Zdeňka Lédlová a Vladimír Provazník, uložené jsou na adrese:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.12.07._Vanocni_koncert_v_kostele_Rudoltice/

 

Druhý adventní víkend se konala na sále Místního kulturního domu v Rudolticích vánoční výstava pod názvem Vánoční ladění. Letos byla zaměřená zejména na vánoční betlémy, kterých se sešlo úcty hodné množství, od těch nejmenších a až po ten největší zapůjčený z kostela v Rudolticích. K vidění byla vánoční aranžmá, různé dekorace, svícny, andělé, ale také peklo se spoustou malých čertíků, které vyrobily děti v keramickém kroužku. Okna byla zaplněna výkresy a výrobky od dětí ze základní a mateřské školy. Velký dík patří všem lidem, kteří své výrobky a betlémy na výstavu zapůjčili, ale také organizátorům, kteří pomáhali v dětské dílničce. Zde si mohly děti opět vyrobit vánoční ozdoby z papíru a svícny z keramiky nebo z jablíčka. Havelkovi nabídli návštěvníkům zvěřinové hody a prodejci spoustu drobných dárečků či sladkostí.
Obec velmi těší, že si lidé odnášeli domů kromě zážitků ze zhlédnutých exponátů a nakoupených dárečků také dobrou náladu, a že jim výstava umožnila popovídat si se sousedy, které během roku třeba ani nepotkají.

 

Fotografie pořídili Zdeňka Lédlová a Vladimír Provazník, uložené jsou na adrese:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.12.10._Vanocni_vystava/

 

Velmi příjemnou vánoční atmosféru během třetí adventní soboty navodil v naší obci Lanškrounský ženský pěvecký sbor pod vedením paní Uhlířové a za doprovodu mužského kytarového tria svým vánočním koncertem s příznačným názvem Nostalgie. Během koncertu zazněly známé písně bratří Nedvědů a vánoční koledy. Koncert byl pohlazením na duši, mnozí diváci si pobrukovali známé písničky spolu s učinkujícími a domů odcházeli všichni příjemně vánočně naladěni.

Fotografie pořídili Zdeňka Lédlová a Vladimír Provazník, uložené jsou na adrese:

http://rudoltice95.rajce.idnes.cz/17.12.16_Vanocni_koncert/