Víte, že Rudoltice leží v nadmořské výšce 370 m n. m.?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Mikulášská nadílka 2012

SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ CYKLOSTEZKY
V sobotu 8. prosince 2012 nastal v Rudolticích tolik očekávaný den D. Do zkušebního provozu byla uvedena cyklostezka mezi Rudolticemi a Lanškrounem hned poté, co rudoltické a lanškrounské děti společně slavnostně přestřihly pásku u sídliště Zámeček.

Slavnostní odpoledne bylo zahájeno ve 13 hodin, kdy jak z Rudoltic, tak z Lanškrouna vyrazily mikulášské průvody. Počasí bylo sice trošku mrazivé, ale příjemně slunečné. Náš, tedy rudoltický průvod vyrazil v poměrně hojném počtu od zastávky u Brokešů v dohodnutý čas. Cestou na sídliště se zastavil u pomníčku malé Denisky, kterou před pěti lety srazilo auto na hlavní silnici. Společně jsme na malou Denisku zavzpomínali, zapálili svíčky a položili květiny. Na sídlišti již na nás čekala spousta lidí – lanškrounský průvod, lidé ze sídliště Zámeček, starostové okolních obcí, ale také i úžasní bubeníci, kteří nám zabubnovali do kroku, jakmile nás z povzdálí zahlédli. Pod pódiem, které bylo pro tuto příležitost přichystáno, na všechny čekalo občerstvení v podobě koláčků hned několika druhů a teplého čaje či kávy. Jakmile jsme dorazili, slavnostní ceremonie mohla začít. Mikuláš, anděl i čerti vyšli společně s dětmi na pódium. Čerti sice měli nakázáno nezlobit, i přesto však trošku rámusili. Přítomnost Mikuláše a anděla však děti dostatečně uklidňoval. Dárečky, které měly děti pro sebe připravené, si vzájemně předaly a hned poté následovalo slavnostní přestřižení pásky za burácejícího zvuku bubnů. Dětské šampaňské teklo proudem - dětem věnovaná cyklostezka byla slavnostně otevřena. Všichni se smáli a každý z nás měl radost, že se již mezi Rudolticemi a Lanškrounem bude moci pohybovat bezpečně.

Jak probíhala její výstavba, si můžete prohlédnout zde.

ČERTOVSKÝ REJ
Od 15 hodin pokračovala na sále Kulturního domu v Rudolticích mikulášská nadílka divadelním představením pro malé i velké s názvem „Jak spravedlnost z pekla vzešla“, kterou sehrál divadelní spolek Šembera z Vysokého Mýta. Pár minut po 16. hodině nastal čertovský rej. Děti soutěžily, tancovaly a bavily se. Mikuláši, andělovi a čertům některé s větší, jiné s menší obavou postupně přednášely krásné básničky či zpívaly písničky, za což vždy za odměnu získaly bohatou mikulášskou nadílku. Každý, kdo se čertům znelíbil, však hned odcestoval, jak to hezky pojmenoval moderátor Honza Jasanský, s cestovní kanceláří, která jezdí zdarma ovšem pouze jedním směrem, a to do pekla... Sobotní odpoledne věnované dětem bylo ukončeno v 18 hodin. Bavili se všichni - děti, jejich rodiče i prarodiče.

Mikulášská nadílka skončila. Ta letošní však přinesla naší obci mnohem více, než-li pár sladkostí pro děti. Nadílku v podobě cyklostezky vnímám jako jednu z nejbohatších v posledních několika letech. Nebudeme se již muset bát jít pěšky či jet na kole z Rudoltic na sídliště Zámeček nebo do Lanškrouna. Pocit bezpečí na takto frekventovaném úseku silnice nemůže skutečně nic nahradit. Jsem proto moc ráda, že společné úsilí naší obce a sousedního Lanškrouna vedlo k tomuto obrovskému úspěchu, a věřím, že tím naše spolupráce zdaleka nekončí.


Lenka Bártlová, starostka obce

 

 

Fotografie pořídili: Radek Lepka (FG ATELIER Lanškroun), Jiří Brejša, Zdena Lédlová a Vladimír Provazník