Víte, že v roce 2015 se do obce přistěhovalo 82 občanů a odstěhovalo 59 občanů?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Hradozámecká noc 2016

Nejvíce svíčkami byl i letos osvětlen Zámeček v Rudolticích

 

Při celostátní akci Hradozámecká noc byl při páté účasti na této celostátní akci NPU osvětlen nejvíce svíčkami ze všech 96 památek  Zámeček v Rudolticích.

Při přípravě bylo rozmístěno a před zahájením zapáleno 370 svíček, později při objevení zámecké Bílé paní ještě přibylo dalších 30, a tak letos na Zámečku celkem svítilo 400 svíček. Je to zatím vůbec nejvíce svíček, které při této akci byly na Zámečku rosvíceny a ani na žádné jiné památce se tolik svíček k osvětlení nepoužívá. Jsem zvědavá na kterém místě se letos Zámeček umístí v návštěvnosti, letos na tuto akci přišlo přesně 350 návštěvníků, což je pěkné a je to skoro stejná návštěvnost jako vloni. Počasí letos přálo a v krásném letním podvečeru se návštěvníci po zahájení  mohli projít po věži. Nejdříve ještě za světla a později si mohli prohlédnout věž i osvětlené okolí i po setmění. Ve sklepení v každou celou hodinu probíhala šermířská klání v provedení místní skupiny historického šermu Kronlad. V jednom z větších sklepních sálů si šermíři vytvořili ležení i sklad zbraní a osvětlili si vše velkými svícny vlastní výroby. Jejich maskot kostlivec se líbil hlavně dětem, návštěvníkům se při soubojích někdy až tajit dech.V tajemném prostředí sklepních sálů měli diváci pocit, že se přenesli o staletí zpět do doby, kdy tak šermíři opravdu žili. 

Během poslechu písní kapely Melissa, která na tuto akci přijela až z Kutné Hory, členové kejklířské skupiny Ascarya předváděli divákům své umění, děti si vše mohly vyzkoušet a bavili se přitom i jejich rodiče.

Ostaní návštěvníci se buď mohli projít ve věži, nebo si jen tak s přáteli posedět v příjemném letním podvečeru a dát si grilované makrely nebo klobásy, které na místě připravoval zámecký hostinský.

Návštěvníci si u pokladny také mohli zakoupit keramické výrobky a výtěžek dostane opět Kubíček-Jakub Řehoř z Hradce Králové, kterého Zámeček v rámci charitativní akce Knoflíkiáda podporuje. Velkou radost mi udělali pořadatelé Loučení s létem, které bylo na Knoflíku v Lanškrouně před Hradozámeckou nocí. Na akci jsem byla pozvána DJ Standou a mohla jsem návštěvníkům nabídnout keramiku i krásné plyšáky a pro Kubíčka tak získat další prostředky, ale i celé dobrovolné vstupné. V pátek se podařilo pro Kubíčka získat krásných 1702 Kč a ještě při Hradozámecké noci mě z Knoflíku překvapili, pro Kubíčka přivezli dalších 911 Kč.

To je krásná ukázka jak může dobrý nápad a spolupráce mezi pořadateli různých akcí být přínosem pro dobrou věc a já jsem spolu s rodinou Kubíčka Standovi velice vděčná. U nás se také něco vybralo a tak Kubíček bude mít další 3000 Kč na tolik potřebné rehabilitační pobyty. Ještě jednou velice děkuji Standovi i návštěvníkům obou našich akcí, kteří Kubíčkovi přispěli.

 

 Po setmění přišly mezi děti čarodějnice, které jim rozdaly drobnosti pro radost a děti se s nimi rády vyfotily. Po posledním vystoupení šermířů se v okně prvního patra objevila očekávaná Bílá paní, která pak sešla mezi nás prostý lid a s námi se fotila. Všichni už se těšili na zahájení ohnivé podívané, která už tradičně ukončuje program na této akci a i letos stála v podání kejklířské skupiny Ascarya za to. Diváci tajili dech při sledování odvážných kousků, které kejklíři s ohněm umí a při pohledu jak jim jdou plameny z úst jim běhal mráz po zádech. Byla to krásná tečka nejen za touto akcí, ale i za letošní letní sezonou, nezbývá než se těšit na příští rok. To je samozřejmě povzbuzením pro účinkující i mě jako pořadatele a mohu jen doufat, že se Zámečku podaří pro takovéto kladně hodnocené akce získat příště ještě větší podporu. Velice děkuji zejména Zdeně, Alence, Iloně, Radkovi, Vladimírovi i panu učiteli za velkou pomoc a obětavost, se kterou pomohli u pokladny a s focením při akci i s přípravami.

Prázdniny končí, ale Zámeček je přístupný dál, pouze je třeba si prohlídku v odpoledních hodinách předem domluvit na tel: 776 642 277 .Na www.novyzamek,.cz je aktuální provozní doba i nejnovější informace o této i dalších akcích.                 

 

Krasava Šerkopová

 

Fotografie pořídili: Zdeňka Lédlová, Vladimír Provazník