Víte, že lokální železniční trať Rudoltice Lanškroun byla postavena v roce 1885?

Novinky na stránkách
10.10.2017 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 5.10.2017

27.09.2017 - Ceníky

Nový ceník služeb obce Rudoltice a společnosti Vision platný od 1.10.2017

13.09.2017 - 2017

Rudoltický zpravodaj č.5/2017 vč. přílohy, září

08.09.2017 - Zastupitelstvo obce

Zápis ze zasedání Zastupitelstva obce Rudoltice konaného dne 31.8.2017

12.05.2017 - Výbory a komise

Od 1.6.2017 konzultační hodiny předsedy Komise životního prostředí R. Kohouta v podatelně OÚ.

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Březen měsíc knihy - ZŠ v knihovně 2016

19. a 20. dubna dopoledne bylo v naší knihovně živo - na návštěvu přišlo postupně všech pět tříd základní školy. Některé děti chodí do knihovny pravidelně, jiné už uvnitř byly a pro mnohé z nich to byla první návštěva. Představila jsem jim naši knihovnu a povídali jsme si všichni společně o tom, co je to knihovna, proč se knihovna zakládá, co v knihovně najdeme, co knihovna nabízí a kdo do nich může chodit.

S prvňáčky jsem si povídala o knihovně obecně a také o tom, jak to v naší knihovně chodí, když se chtějí stát čtenáři. Stejně jako dětem ve školce, i jim jsem ukázala „dokumenty“, hlavně čtenářský průkaz. Druháčkům jsem vybrala knížku Olivera Scherze - Za chvíli jsme doma, jen si odskočíme do Afriky. Příběh o slonovi, který utekl ze ZOO, aby s pomocí dvou malých dětí našel cestu domů do Afriky, byl moc zajímavý. Třeťáci si poslechli dvě kapitoly z knihy Děti z Bullerbynu a potom jsme poznávali literární žánry. Na konci besedy si děti zkusily samy poznat pověst, pohádku, báje a bajku. Pro čtvrťáky jsem vybrala českou pověst o Brunclíkovi a páťáci poslouchali první kapitolu z Letopisů Narnie. 

S některými třídami jsme společně vymýšleli (a opakovali) pravidla, jak se chováme v knihovně a jak se chováme ke knížkám.

I pro školu jsem vybrala průřez nabídkou knihovny, protože je dobré vědět, co všechno si můžete v knihovně půjčit.

Na závěr besedy se děti „rozlétly“ po knihovně a několik dalších minut jsme o nich s paní učitelkou nevěděly. Největší úspěch měly „okénkové“ knížky a také komiksy (Simpsonovi, Čtyřlístek) a kniha o fotbale.

Na soutěže a úkoly ani nedošlo, protože ani vyučovací hodina není nafukovací, ale to nevadí. Mnohem důležitější bylo, že si děti mohly knížky osahat a prohlédnout.
A někteří si i kousek přečíst….

 

Michaela Čadová,
knihovnice