Víte, že dnešní kostel a fara byly vystavěny v letech 1804 až 1808 za podpory Lichtensteinů a o rok později v roce 1809 fara vyhořela?

Novinky na stránkách
12.09.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 5/2018

11.09.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 6.9.2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Březen 2012

V sobotu 18. března 2012 přivítala obec mezi sebe na sále místního kulturního domu úctyhodných 16 malých nových občánků - 7 děvčátek a 9 chlapečků. Uvítány byly děti narozené od září loňského roku do konce letošního února. Již od samého rána hřálo teplé jarní sluníčko, což velmi příjemnou atmosféru svátečního odpoledne, které započalo ve 14 hod., ještě více umocnilo.

Po úvodních slovech paní místostarostky zahájily slavnostní odpoledne již tradičně děti ze základní školy v dobrovodu paní učitelky Vávrové. Malí občánci tak měli se svými rodinami jedinečnou možnost si vyslechnout velmi poutavé tématické básničky a písničky, které si pro ně naše děti připravily. 

Po slavnostním projevu k tomuto vzácnému okamžiku následovaly zápisy obou rodičů do pamětní knihy, gratulace zástupců obce, růže pro maminky i drobné dárky pro nové občánky včetně drobného finančního obnosu od obce.

Na březnovém vítání občánků v roce 2012 byli přivítáni: Tadeáš Šulc Hartych, Matyáš Jílek, Jakub Beneš, Eliška Pazderková, Nikol Jašniaková, Natálie Hauserová, Štěpán Šebrle, Ondřej Vlček, Tadeáš Polák, Zuzana Mlýnková, Vojtěch Šedý, Anna Dubská, Marie Samková, Vendula Žáková, Michal Špika a Tomáš Rosypal.


Malým občánkům a jejich rodičům přejeme ještě jednou jen to nejlepší - hodně štěstí, láskyplnou rodinnou pohodu a hlavně zdraví.

 

Fotografie ze slavnostního odpoledne pořídil p. Radek Lepka z lanškrounského FG ATELIÉRu.