Víte, že Rudoltice leží v nadmořské výšce 370 m n. m.?

Novinky na stránkách
13.11.2018 - Podzim v obci

Fotografie podzim 2018

07.11.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 1.11.2018

05.11.2018 - Výbory a komise

Noví členové výborů a komisí

05.11.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 6/2018

01.11.2018 - Zastupitelstvo obce

Noví členové zastupitelstva a rady obce

01.11.2018 - Tělocvična

Změna správce tělocvičny, nový telefon

22.10.2018 - Povinné informace

Změna telefonního čísla: Obecní úřad 467 771 292

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Adventní čas 2016

Advent 2016

 

První adventní víkend uspořádala obec zájezd do vánočně vyzdobeného zámku v Hrádku u Nechanic. Návštěvníky čekaly nazdobené komnaty, v každé velký vánoční strom, prostřené stoly a plno zajímavostí o vánočních tradicích a  stolování v 19. století.

Druhý adventní víkend se konala na sále místního kulturního domu již tradiční Mikulášská nadílka pro děti. Kouzelnické kousky předvedli čertíci i anděl, děti si s nimi mohly zasoutěžit, zatančit a zazpívat. Nakonec se dočkaly i mikulášské nadílky, kterou jim předal Mikuláš se svoji družinou. V obci máme hodné děti soudě dle čertů, kteří byli také hodní a děti se jich nemusely bát, domu odcházely spokojené.

Ve středu 7. prosince uspořádala základní škola za podpory obce v kostele vánoční koncert. Vystoupily všechny děti z mateřské i základní školy, zpěvem je podpořil Mirda Svatoš, na hudební nástroje paní učitelka Pardubická a pan Hostimil Tomášek. V kostele zářily vánoční stromečky, atmosféru vánoc umocňoval živý betlém, za Marii se přistrojila Šárka Čírtková a za Josefa Tomáš Málek. Horký čaj pro zahřátí dětem rozdávali členové Sboru dobrovolných hasičů, dospělí si mohli zakoupit ostřejší punč. Každý návštěvník obdržel od dětí papírového ptáčka vyrobeného v hodinách výtvarné výchovy. Venku v ohradě spolu s Marií a Josefem ze slámy se pásly ovečky, které zapůjčil pan Antl. Všem patří velký dík za pomoc při organizování akce.

Třetí adventní víkend se konala na sále místního kulturní domu vánoční výstava s názvem Vánoční ladění, letošní druhý ročník se nesl v duchu staročeských vánoc.  Novinkou byly na jevišti naaranžované vánoce ve staré české chalupě, kde žila panímáma s pantátou, obě postavy vyrobené ze sena paní Lenkou Kuběnkovou. Nábytek a vybavení chalupy zapůjčilo několik obyvatel ze svých rodinných sbírek. Uprostřed sálu se prohýbaly stoly pod vánočními dekoracemi vyrobenými místními velice šikovnými lidmi. Převahu měly letos výrobky z keramiky a to díky nově otevřenému keramickému kroužku pro děti i dospělé. Okna zaplnily svými výrobky děti z mateřské a základní školy. Kromě vystavovaných dekorací bylo možné si zakoupit drobné ručně vyrobené dárky od místních i přespolních lidí. K občerstvení bylo nachystáno cukroví, dorty, káva, punč a letos i vynikající zvěřinové hody.
Všem vystavovatelům, prodejcům i organizátorům patří velký dík za jejich ochotu a zejména čas, který výstavě věnovali. Je úžasné, že takových lidí přibývá, na výstavě přiložilo ruku k dílu téměř 70 lidí. Snad se oni i všichni návštěvníci příjemně vánočně naladili, obec přeje všem občanům krásné vánoční svátky.  

Jolana Kobzová,
místostarostka

 

Článek v Orlickém deníku:

http://orlicky.denik.cz/zpravy_region/vanocni-ladeni-v-rudolticich-se-vydarilo-20161213.html

 

Fotografie pořídili: Krasava Šerkopová, Zdeňka Lédlová, Vladimír Provazník, Lukáš Kobza.