Víte, že v roce 2015 se do obce přistěhovalo 82 občanů a odstěhovalo 59 občanů?

Novinky na stránkách
12.09.2018 - 2018

Rudoltický zpravodaj č. 5/2018

11.09.2018 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 6.9.2018

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

1. září v opravené škole

Zahájení nového školního roku v opravené škole

 

Během letošních letních prázdnin probíhala rozsáhlá rekonstrukce budovy naší základní školy. Děti ukončily výuku již v pátek 12. června, následující týden pro ně učitelky připravily různé výlety, výpravy do přírody a sportovní aktivity v terénu nebo za nepříznivého počasí i na sále kulturního domu.

Již v den uzavření budovy 12. června bylo provedeno přestěhování vybavení a nábytku z přízemí do vyšších pater. V pondělí 15. června začalo vybourání příček a podlah v přízemí. Následně byla provedena nová izolace podlah a obvodového zdiva.  Na stejných místech vyrostly nové vnitřní příčky, nově se provedla elektroinstalace, rozvody topení, odpadů, položily se nové podlahové krytiny včetně obkladů podlah v chodbách a stěn toalet, sanitární technika se použila původní. Současně s rekonstrukcí přízemí probíhala i výměna střešní krytiny včetně zateplení střechy z její vnější strany, tím došlo k minimálnímu porušení podkrovních místností. Při jednom velkém nepořádku se nechaly vymalovat i chodby a učebny v poschodích, i zde byly vyměněny některé podlahové krytiny, do šatny a kabinetů v přízemí byl zakoupen nový policový nábytek, aby byl tento prostor co nejlépe využit. Následovalo velké uklízení, aby se vše stihlo v termínech a nový školní rok mohl být zahájen 1. září.  Zahájení školního roku, seznámení nového ředitele a dvou nových učitelek s žáky proběhlo letos netradičně, před budovou školy a to i díky krásnému počasí.  

Původně zamýšlená rekonstrukce školy zahrnovala zateplení obvodových stěn. Od tohoto postupu bylo upuštěno z důvodu velké vlhkosti obvodových stěn v přízemí a z obavy následné tvorby plísní v přízemních učebnách. Zdivo se nechá minimálně rok vysychat a následně bude opravena i venkovní fasáda tak, aby škola ladila svým vzhledem se sousední budovou mateřské školy.

Jménem rady obce a zastupitelů bych chtěla poděkovat každému, kdo se na rekonstrukci školy podílel. Během závěrečných prací ve škole působilo až osm firem najednou, byl to fofr, vše se ale stihlo a nezbývá než všem žákům a učitelům popřát, aby se jim v opravené škole příjemně učilo.

 

Jolana Kobzová
místostarostka