Víte, že obec vlastní na sídlišti Zámeček 328 bytů ve 28 bytových domech a v centru obce dalších 75 bytů v 6 bytových domech?

Novinky na stránkách

25.04.2017 - Flora Olomouc 2017

24.04.2017 - Projekty v obci

Přehled územních rozhodnutí a stavebních povolení

19.04.2017 - Rada obce

Zasedání rady obce dne 13.4.2017

05.04.2017 - Ceníky

Nový ceník služeb obce Rudoltice platný od 1.4.2017

03.04.2017 - Služby knihovny

Nové knihy z výměnného fondu

Informace

 

 

Počasí


Sobota Neděle Pondělí

Úterý Středa Ćtvrtek

Statistika

TOPlist

Zámeček oslavil 9 let provozu

Zámeček oslavil devět let provozu         

Jako každý rok i letos se na Zámečku začátkem prázdnin slavil další, už devátý rok provozu.

Provozovatelé kavárny zajistili program pro děti i dospělé, všichni se mohli podívat na funkční modely vojenských vozidel, tanky při bojové ukázce opravdu střílely a dávaly takové rány,až se při prohlídce návštěvníci ve sklepení, kde se to rozléhalo lekali.

Děti si užily jízdu na koních nebo i jejich pohlazení, a děti z hasičského sboru Rudoltic předvedly vše, co se už naučily a jak by dokázaly bojovat s ohněm.

Během programu hudbu zajistil na Zámečku oblíbený DJ Standa, a prohlídka také byla možná. Nejdříve jsem provedla objednaný zájezd seniorů z Jihlavy, kterým se na Zámečku moc líbilo a potom byla prohlídka pro další zájemce.

Během odpoledne také proběhl prodej keramiky a drátovaných výrobků, jehož výtěžek je opět určen 8 letému Kubíčkovi z Hradce, který je na levou polovinu těla ochrnutý a nyní je po operaci zkrácené achilovy šlachy a potřebuje rehabilitační pobyt, Bylo pro něj získáno nakonec 1100 Kč které budou zaslány na jeho oficiální sbírkový účet u společnosti AveVia.

Každý, kdo by mu chtěl přispět najde informace na www.avevia.cz v přehledu projektů léčebné pobyty  pod názvem léčebné pobyty- Jakub Řehoř, jeho sbírkový účet má číslo 2000276305/2010, v.s. 11300002., pokud by někdo z čtenářů chtěl Kubíčkovi také přispět.

Sice nás trochu potrápila dešťová přeháňka, která se odpoledne spustila a trvala skoro hodinu, a někteří návštěvníci odešli, ale ti, kteří i přes nepřízeň počasí zůstali se mohli dál bavit se Standou, který pouštěl dětem i dospělým oblíbené písničky i na přání.

Už nyní s hostinskými připravujeme program na příští rok, aby se pořádně oslavilo to jubileum, desáté výročí od zahájení provozu, protože to si pořádnou oslavu opravdu zaslouží.

Ke dni 7.7. 16 ráno bylo sečteno 24 790 návštěvníků, kteří si za těch 9 let Zámeček prohlédli a tak doufám, že letos budu moci přivítat dalšího jubilejního 25 000 návštěvníka, který samozřejmě dostane pěkný dárek. Jsem zvědavá už nyní, kdo to bude a pokud to půjde, bude předem oznámeno, v který den by se to mohlo podařit.

O prázdninách je možno si Zámeček prohlédnout v St,Čt,Pá,So,a Ne od 13.30 – 18 hodin, jindy pouze po předchozí telefonické domluvě na č.776 642 277. V kavárně podle letného provozního řádu je možné občerstvení v týdnu kromě pondělí od 16 h,o víkendech od 15 h.

V prvním patře přibyla zatím jedna vitrina ve které je možno si prohlédnout nálezy z prvních let oprav, i nářadí stavitelů, nebo třeba olověné plomby,kterými byly označeny pytle s obilím.

Byly upraveny i vitriny se zajímavými a starými mincemi i knoflíky a truhla s knoflíkovým „pokladem“. Na drátenické výstavce jsou také nové výrobky a některé je možno zakoupit. Návštěvníci se také při prohlídce dozvědí nové informace z letošního průzkumu podzemních prostor a nové informace ze starých listin, prohlídka je tak opět  o něco zajímavější.

 

Dobrovolná kastelánka Krasava Šerkopová